Praca Skwierzyna Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 24

Praca w Skwierzynie

Skwierzyna (lubuskie) – podstawowe informacje

Liczba mieszkańców Skwierzyny wynosi 9,6 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 35,89 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 95, kod pocztowy 66-440
i oznaczenie rejestracji pojazdów FMI. 

Skwierzyna jest siedzibą władz gminy o tej samej nazwie. Gmina rozciąga się na terenie o wielkości 285,44 kilometra kwadratowego, a jej populacja wynosi 12,3 tys. mieszkańców. Ponad dwie trzecie obszaru gminy zajmują lasy.

Władze samorządowe rezydują w skwierzyńskim ratuszu:

 • Urząd Miejski w Skwierzynie
  Adres: Rynek 1, 66-440 Skwierzyna
  Telefon: 95 721 65 10

Skwierzyna stanowi jedno z 3 miast powiatu międzyrzeckiego. Pozostałe to Międzyrzecz (siedziba starostwa powiatowego) i Trzciel. W pobliżu zlokalizowane są też takie ośrodki miejskie jak Gorzów Wielkopolski, Drezdenko, Międzychód, Świebodzin, Sulęcin, Kostrzyn nad Odrą. 

Dojazd do Skwierzyny zapewniają trasy lokalne i ponadlokalne, między innymi droga ekspresowa S3, droga krajowa nr 24, drogi wojewódzkie nr 159, 199. 

Skwierzyna – firmy w liczbach wg REGON

Miasto rozwija się jako ośrodek handlu, usług. Działają tu także zakłady przemysłowe, np. producenci mebli, kołków meblowych, granulatu ze słomy, wyrobów mięsnych, wyrobów metalowych, maszyn wulkanizacyjnych i inni. Sporo jest też w Skwierzynie firm budowlanych. 

Zgodnie z prowadzonym przez GUS rejestrem REGON (31.01.2021 r.) miasto za siedzibę działalności wybrało 1107 podmiotów gospodarki narodowej. W większości są to mikrojednostki zatrudniające maksymalnie 9 osób (łącznie 1069). Są tu także 32 małe podmioty, o kadrze rzędu 10-49 pracowników, oraz 6 średnich, tworzących 50-249 miejsc pracy.

Najczęściej wskazywane sekcje PKD tutejszych podmiotów gospodarki to:

 • G – handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – stanowią 22,9% ogółu jednostek gospodarczych, 
 • L – działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 15,7%,
 • F – budownictwo – 12,3%. 

Praca – Skwierzyna (lubuskie)

Mieszkańcy Skwierzyny, którzy szukają zatrudnienia lub innych form wsparcia zawodowego, mają do dyspozycji skwierzyński oddział Powiatowego Urzędu Pracy w Międzyrzeczu.

 • Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu – Filia w Skwierzynie
  Adres: Rynek 11, 66-440 Skwierzyna
  Telefon: 95 717 08 69

Czy trudno o pracę w Skwierzynie i okolicy? Stopa bezrobocia w powiecie międzyrzeckim jest dość wysoka, w styczniu 2021 r. wyniosła 9,9% (źródło:GUS) – była zatem znacznie wyższa od średniej wojewódzkiej (6,5%). 

Nie znaczy to jednak całkowitego braku ofert pracy. Wskazówkę dotyczącą zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy dostarcza badanie Barometr zawodów. Zgodnie z nim w 2021 r. w powiecie międzyrzeckim notuje się kilkadziesiąt grup zawodów deficytowych. Tutejsi pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem chętnych do pracy i spełniających kryteria pracowników:

 • budowlanki – betoniarzy i zbrojarzy, inżynierów budownictwa, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, 
 • różnego rodzaju produkcji przemysłowej – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracowników poligraficznych, projektantów wzornictwa przemysłowego i operatorów CAD, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, masarzy i przetwórców ryb, 
 • transportu – kierowców ciężarówek, magazynierów, zaopatrzeniowców i dostawców, 
 • edukacji – nauczycieli jęz. obcych i lektorów, 
 • opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – lekarzy, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, pielęgniarek i położnych, pracowników socjalnych, 
 • finansów – pracowników ds. rachunkowości i księgowości, w tym ze znajomością języków obcych, samodzielnych księgowych, specjalistów ds. finansowych, 
 • IT – projektantów i administratorów baz danych, programistów, 
 • gastronomii – kucharzy, pomocy kuchennych, 
 • innych – pracowników ochrony fizycznej, pracowników służb mundurowych.