Praca Strzelce Krajeńskie Najnowsze oferty pracy: 20

Praca w Strzelcach Krajeńskich

Strzelce Krajeńskie (lubuskie) – lokalizacja, populacja i administracja

Strzelce Krajeńskie znajdują się w północnej części woj. lubuskiego, nieopodal jego granicy w woj. zachodniopomorskim. Stosunkowo blisko stąd do takich miast jak Gorzów Wielkopolski (26 kilometrów), Choszczno (38 kilometrów), nieco dalej jest do Kostrzyna nad Odrą (76 kilometrów), Szczecina (103 kilometry), Poznania (129 kilometrów), Zielonej Góry (137 kilometrów). 

Strzelce Krajeńskie przecina droga krajowa nr 22 (wiodąca między innymi do Gorzowa Wielkopolskiego, Wałcza, Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Malborka i Elbląga), a także droga wojewódzka nr 156 (łącząca miasto np. z Barlinkiem i Drezdenkiem). 

Liczba mieszkańców Strzelec Krajeńskich wynosi 9,9 tys. osób, powierzchnia – 5,54 kilometra kwadratowego. W mieście obowiązują:

 • numer kierunkowy – (+48) 95,
 • kod pocztowy – 66-500,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – FSD. 

Strzelce Krajeńskie to siedziba władz miasta, gminy i powiatu. Funkcjonują tu takie urzędy jak:

 • Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich
  Adres: al. Wolności 48, 66-500 Strzelce Krajeńskie
  Telefon: 95 763 11 30
 • Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich
  Adres: ul. Wyszyńskiego 7, 66-500 Strzelce Krajeńskie
  Telefon: 95 763 23 80

Osoby bezrobotne i szukające wsparcia zawodowego mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich:

 • PUP Strzelce Krajeńskie
  Adres: al. Wolności 39, 66-500 Strzelce Krajeńskie
  Telefon: 95 763 11 40

Strzelce Krajeńskie – informacja o pracodawcach

Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym w regionie, centrum handlowym i usługowym, a także przemysłowym. Działają tu firma z branży spawalniczej, producenci mleka, mocowań do rur wentylacyjnych, mebli, obuwia, kosmetyków, ogrodzeń, opakowań tekturowych i inni. 

Zgodnie z REGON w Strzelcach Krajeńskich działalność prowadzi łącznie 1249 podmiotów gospodarki narodowej (stan na koniec stycznia 2021 r., GUS). Są to 1197 mikrojednostki zatrudniające 0-9 pracowników, 40 małych podmiotów tworzących 10-49 miejsc pracy i 12 średniej wielkości jednostek, o stanie zatrudniania rzędu 50-249 osób. 

Najwięcej strzeleckich podmiotów gospodarki zajmuje się:

 • handlem, naprawą pojazdów – taką działalność deklaruje 21,6% ogółu jednostek, 
 • obsługą rynku nieruchomości – 15,1%, 
 • budownictwem – 10,6%, 
 • produkcją przemysłową – 7,8%, 
 • działalnością usługową (np. w zakresie naprawy sprzętu użytku codziennego) – 7,8%, 
 • działalnością profesjonalną, naukową i techniczną – 7%. 

Praca – Strzelce Krajeńskie (lubuskie)

Kto zatem ma największe szanse na znalezienie w Strzelcach Krajeński pracy? By odpowiedzieć na to pytanie, warto sięgnąć do badania Barometr zawodów, ukazującego zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach zatrudnienia. Przykładowo w 2021 r. w powiecie strzelecko-drezdeneckim notuje się największy deficyt kierowców ciężarówek, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, pielęgniarek i położnych, a także pracowników produkcji przemysłu drzewnego i meblowego. 

Warto jednak dodać, że lista wszystkich profesji deficytowych jest znacznie dłuższa – poszukiwani są np. osoby do pracy w budownictwie, oświacie, transporcie, finansach, gastronomii, handlu. Zapotrzebowanie dotyczy także między innymi: rybaków, prawników, obuwników, fryzjerów, florystów, archiwistów i muzealników, architektów i urbanistów, agentów ubezpieczeniowych, fotografów, weterynarzy, windykatorów, pracowników poczty i wielu innych specjalistów. Możliwości znalezienia pracy w powiecie są zatem bardzo różnorodne.