Praca Trzciel

Najnowsze oferty pracy: 396

 • Glazurnik

  Danwood S.A.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  2 godz.
 • Kierownik kontraktu

  MIRBUD S.A.   lubuskie  
  kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B
  3 godz.

Praca w Trzcielu

Trzciel jest miastem w zachodniej części Polski. Administracyjnie przynależy do województwa lubuskiego, powiatu międzyrzeckiego i stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy. 

Jak wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza? Czy trudno o pracę w Trzcielu i powiecie międzyrzeckim? Zapoznaj się z kilkoma istotnymi informacjami na temat społeczno-gospodarczej sytuacji w tej okolicy i zdecyduj, czy brać pod uwagę Trzciel, szukając pracy w województwie lubuskim. 

Trzciel – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Trzciel to niewielkie miasto – zajmuje powierzchnię 3,03 kilometra kwadratowego. Liczba jego mieszkańców wynosi z kolei około 2,4 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do tej miejscowości, trzeba wybrać numer kierunkowy (+48 95). Przesyłkę należy zaadresować z kodem pocztowym 66-320. Tutejsze samochody mają oznaczenie na tablicach rejestracyjnych: FMI. 

Trzciel jest jednym z trzech ośrodków miejskich w powiecie międzyrzeckim. Pozostałymi są jego stolica – Międzyrzecz, a także Skwierzyna. Odległości między tymi miastami nie są duże. Z Trzciela do Międzyrzecza jest 25 kilometrów, a do Skwierzyny są 43 kilometry. Trzciel leży również blisko takich miast jak Świebodzin (dystans 28 kilometrów), Nowy Tomyśl (24 kilometry), Międzychód (34 kilometry). Do Poznania jest 80 kilometrów, do Zielonej Góry 70 kilometrów, do Gorzowa Wielkopolskiego 89 kilometrów, do granicy polsko-niemieckiej Słubice-Frankfurt nad Odrą – 96 kilometrów. 

Trzciel jest przy tym dobrze skomunikowany z regionem – przecinają go droga krajowa nr 92 i droga wojewódzka nr 137. Za południową granicą miasta rozciąga się natomiast autostrada A2. 

Jak wspomniano na wstępie, Trzciel pełni funkcję lokalnego ośrodka administracyjnego dla gminy. W miasteczku rezydują władze samorządowe:

 • Urząd Miasta i Gminy w Trzcielu
  Adres: ul. Poznańska 22, 66-320 Trzciel
  Telefon: 95 743 14 00

Z kolei mieszkańcy Trzciela szukający wsparcia w kwestiach zawodowych mogą zgłaszać  się do Powiatowego Urzędu Pracy w Międzyrzeczu. W styczniu 2021 r. w rejestrze urzędu figurowało około 2 tys. bezrobotnych. 

 • PUP Międzyrzecz
  Adres: plac Powstańców Wielkopolskich 1, 66-300 Międzyrzecz
  Telefon: 95 741 20 66

Trzciel jest malowniczo położony wśród jezior – między innymi Młyńskim i Wielkim, nad rzeką Obrą. Trzciel otaczają ponadto lasy Miedzichowskiego Parku Krajobrazowego. Są to tereny o wysokich walorach turystycznych. Do dyspozycji przyjezdnych są też plaże, wieża widokowa, pola biwakowe, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. 

Również w samym Trzcielu atrakcji nie brakuje. Miasto jest bardzo stare, jego dzieje sięgają średniowiecza. Do czasów współczesnych zachowało się kilka ciekawych zabytków – pozostałości grodziska nad Obrą, liczne szachulcowe domy, park pałacowy, neogotycki kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika (rzymskokatolicka parafia w Trzcielu). Ponadto w miasteczku działają takie instytucje jak Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Trzcielu. 

Rynek pracy, oferty pracy – Trzciel

Miasto jest ośrodkiem wypoczynkowym – rozwijają się w Trzcielu agroturystyka, a także usługi, handel. W miasteczku produkuje się wyroby wikliniarskie, a także meble, faszyny i kołki melioracyjne, wyroby kowalstwa artystycznego, certyfikowane place zabaw, odzież. 

Zgodnie z REGON (GUS, stan rejestru na koniec stycznia 2021 r.) w Trzcielu funkcjonuje łącznie 317 podmiotów gospodarki narodowej:

 • 303 mikro (0-9 miejsc pracy), 
 • 12 małych (10-49 miejsc pracy), 
 • 2 średnie (50-249 miejsc pracy).

Warto zauważyć, że placówki średniej wielkości to jednostki budżetowe. Lokalna przedsiębiorczość opiera się zatem na niewielkich, często rodzinnych firmach. 

Najwięcej jest w Trzcielu:

 • firm z branży nieruchomości – 81, 
 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – 55,
 • przedsiębiorstw budowlanych – 42,
 • jednostek oferujących różnego rodzaju usługi, np. naprawy sprzętu domowego – 25, 
 • zakładów przemysłowych – 23. 

W tak małym mieście jak Trzciel możliwości znalezienia pracy są ograniczone, dlatego część mieszkańców decyduje się na zatrudnienie w pobliskich miejscowościach. 

Do kogo najczęściej kierowane są w powiecie międzyrzeckim i Trzcielu oferty pracy? Pomóc odpowiedzieć na to pytanie może badanie Barometr zawodów, ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. Zgodnie z nim w 2021 r. w powiecie międzyrzeckim notuje się deficyt pracowników:

 • budownictwa – betoniarzy i zbrojarzy, inżynierów budownictwa, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, 
 • motoryzacji, branży maszynowej, innej produkcji przemysłowej  – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, masarzy i przetwórców ryb, pracowników poligraficznych, projektantów wzornictwa przemysłowego i operatorów CAD, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, 
 • transportu – kierowców ciężarówek, magazynierów, zaopatrzeniowców i dostawców, 
 • finansów – pracowników ds. rachunkowości i księgowości, pracowników ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, samodzielnych księgowych, specjalistów ds. finansowych, 
 • opieki zdrowotnej, pomocy społecznej – lekarzy, pielęgniarek i położnych, pracowników socjalnych, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej,
 • oświaty – nauczycieli języków obcych i lektorów, 
 • gastronomii – kucharzy, pomocy kuchennych, 
 • innych branż – projektantów i administratorów baz danych, programistów, pracowników służb mundurowych, ochroniarzy. 

Szukaj pracy w mieście