Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista / Starszy Specjalista w Wydziale Koordynacji i Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Współpracy Międzynarodowej

Centrala NFZ
Warszawa
specjalista mid / senior
pełny etat
umowa o pracę / na zastępstwo
praca stacjonarna
800 dni temu

Specjalista/Starszy Specjalista
w Wydziale Koordynacji i Współpracy Międzynarodowej
w Departamencie Współpracy Międzynarodowej

Numer ogłoszenia: DWM/22/27

Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa na zastępstwo

Termin składania ofert 11.02.2022 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • interpretacja unijnych przepisów o koordynacji rzeczowych świadczeń zdrowotnych, a także przepisów prawa krajowego w zakresie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej,
  • przysługujących podczas pobytu lub zamieszkiwania w państwach członkowskich UE/EFTA,
  • obsługa telefoniczna i mailowa zainteresowanych w zakresie uprawnień do rzeczowych świadczeń zdrowotnych w ramach przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego,
  • przekazywanie unijnych formularzy z serii E100, dokumentów SED, wniosków o dokumentu uprawniające oraz innej korespondencji do właściwych oddziałów wojewódzkich NFZ oraz innych instytucji,
  • praca związana z wdrażaniem i stosowaniem systemu elektronicznej wymiany dokumentów w UE,
  • udział w przygotowaniu i prowadzeniu spotkań informacyjnych i szkoleniowych dla oddziałów wojewódzkich NFZ i Centrum Usług Wspólnych NFZ,
  • udział w przeprowadzaniu okresowych kontroli oddziałów wojewódzkich NFZ i Centrum Usług Wspólnych NFZ.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: średnie lub wyższe;
  • lata pracy zawodowej:
    • na stanowisko Starszego Specjalisty: minimum 4 lata pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia wyższego), minimum 6 lat pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia średniego);
    • na stanowisko Specjalisty: minimum 3 lata pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia wyższego), minimum 5 lat pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia średniego).

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość prawa wspólnotowego dotyczącego koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w tym w szczególności przepisów regulujących zasady dotyczące zamieszkania, pobytu, leczenia planowanego i wypadków przy pracy w warunkach transgranicznych,
  • podstawowa znajomość zagadnień regulowanych ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
  • znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2,
  • umiejętność analizy i formułowania wniosków,
  • umiejętność redagowania tekstów urzędowych,
  • umiejętność pracy w zespole oraz dobrej organizacji pracy własnej,
  • łatwość przyswajania wiedzy,
  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office,
  • samodzielność w działaniu oraz inicjowanie nowych rozwiązań,
  • umiejętność rozwiązywania problemów.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów) .

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Pracę w organizacji sprawnie zarządzanej, skoncentrowanej na realizacji celów
  • Pracę zgodnie z metydyką LEAN MANAGEMENT
  • Stabilne zatrudnienie na Umowę o Pracę
  • Profesjonalny system szkoleń
  • Opiekę mentora
  • Możliwości awansu zawodowego
  • Miłą atmosferę w pracy
  • Atrakcyjne wsparcie socjalne (ZFŚS)
  • Inicjatywy dbające o zdrowie

NASZE WARTOŚCI:

  • OTWARTOŚĆ NA PACJENTA
  • EFEKTYWNOŚĆ
  • INNOWACYJNOŚĆ
  • SATYSFAKCJA PRACOWNIKÓW