Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2288 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 21108

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
 wyjazdy służbowe krajowe lub zagraniczne (kilka razy w roku)
 obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
Pracownikom oferujemy:
– trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
– pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa,
– możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit), ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
– praca przy komputerze,
– w biurze dostępnym dla osób niepełnosprawnych,
– praca w kameralnych pokojach.

Zakres zadań

  • Poświadczanie/ certyfikowanie wydatków w programach/ projektach • analizowanie i wprowadzanie danych dotyczących wydatków do systemu informatycznego • przygotowywanie poświadczeń/ deklaracji/ raportów/ wniosków o płatność • opiniowanie/ zatwierdzanie dokumentów wdrożeniowych (np. instrukcji wykonawczych, wytycznych, etc.) • weryfikowanie wniosków/ raportów w ramach Pomocy Technicznej EWT
  • Raportowanie kwot podlegających procedurze odzyskiwania i wycofanych • prowadzenie rejestru kwot podlegających procedurze odzyskiwania i wycofanych • weryfikowanie danych w rejestrze • sporządzanie informacji/ raportów
  • Informowanie, potwierdzanie i usuwanie nieprawidłowości • nadzór nad procesem odzyskiwania środków • nakładanie korekt finansowych • weryfikowanie informacji o nieprawidłowościach
  • Udział w kontrolach i audytach realizowanych przez organy zewnętrzne oraz analiza ustaleń kontrolnych • udział w czynnościach kontrolnych lub audytowych realizowanych przez instytucje zewnętrzną
  • Wdrażanie programu • opiniowanie/ zatwierdzanie dokumentów wdrożeniowych (np. instrukcji wykonawczych, wytycznych, etc.) • przygotowywanie/ udział/ prowadzenie szkoleń/ grup roboczych/ spotkań konsultacyjnych/ Komitetów Monitorujących z zakresu realizacji programu • przygotowywanie i aktualizowanie wytycznych (np. kwalifikowanie wydatków, kontroli, sprawozdawczości etc.)
  • Zarządzanie dokumentacją z postępowań o udzielenie zamówień publicznych • gromadzenie i przechowywanie dokumentacji z postępowań o udzielenie zamówień publicznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równoważne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych
  • – znajomość ustawy o finansach publicznych
  • – znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • – znajomość zasad rachunkowości
  • – znajomość języka angielskiego poziom B2
  • – umiejętność obsługi programów pakietu MS Office - Word, Excel
  • – organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • – współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe