Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2202 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25628

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- nietypowe godziny pracy, w tym dyżury,
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- zagrożenie korupcją,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
- stres związany z podejmowaniem decyzji i działań, które mogą mieć wpływ na czynności zarządzane w ramach procesu karnego,
- presja czasu w działaniach podejmowanych w sprawach wskazujących na zagrożenie zdrowia lub życia,
- codzienna praca w wielu systemach i na podstawie dużej ilości różnych przepisów.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- naturalne i sztuczne oświetlenie,
- wymuszona pozycja ciała,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • koordynowanie, zlecanie i prowadzenie wymiany informacji, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych policyjnych kanałów międzynarodowej wymiany informacji oraz zgodnie z prawem krajowym, międzynarodowym a także umowami bilateralnymi,
  • analizowanie skomplikowanych spraw pod kątem występujących w nich związków przyczynowo-skutkowych, powiązań między sprawami i wskazywanie krajowym jednostkom Policji oraz innym organom, w tym partnerom zagranicznym kierunku dalszego rozwoju spraw,
  • udzielanie w ustawowym zakresie informacji kryminalnych organom ścigania innych państw przy wykorzystaniu policyjnych kanałów, jeżeli wnioskowane informację są przetwarzane w policyjnych i pozapolicyjnych zbiorach danych,
  • analizowanie otrzymanych od przedmiotów uprawnionych wniosków o uzyskanie potrzebnych informacji pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i zasadami międzynarodowej wymiany informacji kryminalnych,
  • zapewnianie skutecznej i sprawnej realizacji zadań poprzez prowadzenie konsultacji i nadawanie im właściwego biegu,
  • prowadzenie szkoleń przy wdrażaniu nowego pracownika do obowiązków oraz prowadzenie szkoleń i udzielanie konsultacji dla przedmiotów krajowych oraz zagranicznych,
  • branie udziału w opiniowaniu wypracowanych sposobów postępowania dostarczając wiedzę fachową.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej roku doświadczenia zawodowego w obszarze współpracy międzynarodowej,
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (B2),
  • umiejętność pracy w zespole,
  • łatwość komunikacji,
  • samodzielność w działaniu
  • komunikatywność, rzetelność i dokładność,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność posługiwania się programami komputerowymi (środowisko Windows) i sprzętem biurowym.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie obsługi systemów teleinformatycznych niezbędnych do wymiany informacji,
  • znajomość języka francuskiego lub hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność argumentacji.