Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1892 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 42971

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Pracownikom oferujemy:
• dogodną lokalizację i ruchomy system czasu pracy: rozpoczynanie pracy w godz. 7.30 - 9.00.
• dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka i studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku i kart sportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
• możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie ubezpieczenia zdrowotnego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
• owocowe wtorki

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Zakres zadań

  • Monitorowanie rzeczowego przygotowania i realizacji inwestycji drogowych współfinansowanych ze środków funduszy UE i innych ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych
  • Prowadzenie spraw dotyczących wykonywania zadań dysponenta części budżetowej, m. in: uzgadnianie programów inwestycji budowlanych realizowanych przez GDDKiA; akceptowanie wartości kosztorysowych dla tych inwestycji; ocenę zasadności realizacji inwestycji; analiza i ocena przygotowania inwestycji; ocena rozliczenia inwestycji po jej zakończeniu bądź zaniechaniu bądź czasowym wstrzymaniu; ocena zasadności i możliwości wznowienia wstrzymanej inwestycji
  • Monitorowanie płynności KFD w szczególności dotyczących wykorzystania środków na zadania współfinansowane ze środków funduszy UE oraz zasileń pochodzących z refundacji poniesionych wydatków
  • Analiza i ocena dokumentacji związanej z inwestycją drogową (w tym koncepcji programowej, SIWZ, projektów budowlanych i wykonawczych, zbiorczych zestawień kosztów, harmonogramów rzeczowo-finansowych), ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji współfinansowanych ze środków UE (POliŚ, CEF), w tym również dokumentacji wymaganej przy aplikowaniu o środki UE
  • Współpraca przy przygotowaniu i aktualizacji rocznych planów finansowych KFD obejmujących zadania współfinansowane ze środków funduszy UE (POliŚ, CEF)
  • Realizowanie czynności sprawdzających rzeczowy postęp inwestycji ujętych w programie drogowym w miejscu realizowania inwestycji, w tym współfinansowanych ze środków funduszy UE (POliŚ, CEF)
  • Przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wystąpienia poselskie, oświadczenia i wystąpienia senatorskie, dezyderaty, opinie oraz wystąpienia komisji parlamentarnych i posłów Parlamentu Europejskiego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość sektora drogowego
  • Znajomość zasad funkcjonowania finansów publicznych
  • Umiejętność posługiwania się komputerem w środowisku Microsoft Excel na poziomie zaawansowanym
  • Myślenie analityczne
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe