Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1834 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 45722

Warunki pracy

Praca na stanowisku administracyjno -biurowym przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym wyposażonym w instalację klimatyzacyjną. Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, skaner, niszczarka i inne urządzenia biurowe).

Budynek posiada windę osobową do transportu pionowego, nie posiada podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ale jest wyposażony w transporter gąsiennicowy typu T09 "ROBY" służący do transportu po schodach wejściowych do budynku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia pracy GIF mieszczą się na parterze, I oraz III piętrze budynku.

Zakres zadań

  • Organizowanie, przygotowywanie merytoryczne i przeprowadzanie szkoleń wstępnych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (bhp) dla pracowników, a także osób wykonujących w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym (GIF) zadania na podstawie umów innych niż umowa o pracę (w tym stażystów, praktykantów, wolontariuszy) oraz prowadzenie niezbędnej dokumentacji w tym zakresie.
  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bhp oraz bieżące informowanie Dyrektora Generalnego o stwierdzonych zagrożeniach wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń oraz prowadzenie niezbędnej dokumentacji w tym zakresie.
  • Monitorowanie terminów ważności szkoleń okresowych bhp i organizowanie szkoleń okresowych bhp oraz prowadzenie niezbędnej dokumentacji w tym zakresie.
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, a także w drodze do pracy i z pracy, w tym organizowanie prac komisji powypadkowej, opracowywanie niezbędnej dokumentacji w tym zakresie oraz wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności zaistniałych wypadków oraz zachorowań na choroby zawodowe, a także kontrola realizacji tych wniosków.
  • Sporządzanie i przedstawianie pracodawcy okresowych analiz stanu bhp oraz doradzanie w zakresie stosowania przepisów i zasad bhp, a także przygotowywanie projektów wewnętrznych aktów oraz procedur w tym zakresie.
  • Dokonywanie analizy i oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy oraz prowadzenie niezbędnej dokumentacji w tym zakresie.
  • Przygotowywanie opinii w sprawie oceny założeń i dokumentacji dotyczących modernizacji zakładu pracy albo jego części, a także nowych inwestycji oraz zgłaszanie wniosków dotyczących uwzględnienia wymagań bhp w tych założeniach i dokumentacji.
  • Inicjowanie i rozwijanie w GIF różnych form popularyzacji problematyki bhp oraz ergonomii.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego co najmniej 1 rok stażu pracy w służbie BHP
  • Ukończone szkolenie okresowe dla pracowników służby BHP (aktualne)
  • Znajomość ustawy Kodeks pracy (dział X)
  • Znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe
  • Znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy
  • Znajomość struktury organizacyjnej i zadań Urzędu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność organizacji pracy własnej
  • Komunikatywność