Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1781 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 49234

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: windy umożliwiające wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • Wykonywanie funkcji organu nadzorującego gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa w rozumieniu przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, w tym: rozpatrywanie spraw dotyczących pozyskiwania (przejmowania nieruchomości w trwały zarząd, zarząd, użytkowanie), udostępniania wojskom sojuszniczym (np. NATO, USA) oraz przekazywania nieruchomości do zasobu Skarbu Państwa, PGL - Lasy Państwowe i innym właścicielom.
  • Opracowywanie: planów przekazywania do Agencji Mienia Wojskowego nieruchomości zbędnych dla potrzeb Sił Zbrojnych RP, zgód Ministra Obrony Narodowej na przejmowanie, udostępnianie i przekazywanie nieruchomości, w tym dotyczących regulacji stanu formalnoprawnego gruntów użytkowanych przez wojsko oraz Dyrektora Departamentu Infrastruktury na zawarcie umowy najmu, dzierżawy lub użyczenia nieruchomości pozostających we władaniu organów wojskowych, uzgodnień z właściwymi organami administracji rządowej i samorządu terytorialnego dotyczących przeniesienia praw własności lub użytkowania wieczystego gruntów i budynków oraz innych dokumentów niezbędnych w procesie dostosowywania nieruchomości do potrzeb Sił Zbrojnych RP.
  • Udział w rozpatrywaniu spraw i opracowywanie materiałów dotyczących roszczeń do nieruchomości zgłaszanych przez byłych właścicieli lub ich następców prawnych. Przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych.
  • Monitorowanie wykorzystywania przez jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej nieruchomości znajdujących się w ich władaniu zgodnie z przeznaczeniem, decyzjami i pozwoleniami oraz weryfikowanie poprawności ewidencjonowania tych nieruchomości.
  • Opiniowanie projektów ustaw, rozporządzeń oraz innych aktów prawnych (w tym przyjmowanych przez Rząd RP umów międzynarodowych) oraz dokumentów dotyczących gospodarowania i zarządzania nieruchomościami w zakresie przypisanym Ministrowi Obrony Narodowej.
  • Rozpatrywanie interpelacji poselskich, zapytań w trybie udostępniania informacji publicznej, wniosków organów wojskowych oraz osób trzecich i opracowywanie projektów odpowiedzi w zakresie terenów zamkniętych, zagospodarowania przestrzennego, gospodarki i zarządzania nieruchomościami.
  • Rozpatrywanie innej korespondencji w zakresie nieruchomości pozostających we władaniu wojskowych zarządców nieruchomości.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze gospodarki lub zarządzania nieruchomościami
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „poufne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „poufne”
  • Znajomość: ustawy o gospodarce nieruchomościami, ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ustawy o Agencji Mienia Wojskowego, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy Kodeks cywilny, ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, komunikacji, w tym komunikacji pisemnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe