Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1782 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 49806

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,
- kontakt z klientem zewnętrznym,
- zagrożenie naciskami grup przestępczych,
- zagrożenie korupcją,
- obciązenie emocjonalne związane z działaniem na danych szczególnie wrażliwych,
- budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Analizowanie nadesłanych przez sądy i prokuratury dokumentów źródłowych, weryfikowanie i aktualizowanie danych zawartych w prowadzonej w formie teleinformatycznej i kartotekowej bazie osób fizycznych podlegających rejestracji w KRK oraz wyznaczanie bądź akceptacja dat zatarcia;
  • Prowadzenie postępowań wyjaśniających w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w dokumentach podlegających gromadzeniu w Krajowym Rejestrze Karnym poprzez analizowanie odpisów wyroków i postanowień oraz prowadzenie korespondencji wyjaśniającej;
  • Występowanie do uprawnionych podmiotów w sprawach o nadesłanie brakujących kart rejestracyjnych, zawiadomień i informacji niezbędnych do aktualizacji danych oraz zwracanie kart rejestracyjnych i zawiadomień o zmianach ewidencyjnych na żądanie sądów;
  • Współpraca z sądami powszechnymi w zakresie obsługi aplikacji e-karta, w tym prowadzenie Rejestru Zgłoszeń;
  • Współpraca z Centralnym Zarządem Służby Więziennej poprzez analizowanie i zgłaszanie nieprawidłowości w danych o osobach pozbawionych wolności w zakresie określonym ustawą o Krajowym Rejestrze Karnym;
  • Przekazywanie ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, ministrowi właściwemu do spraw rozwoju regionalnego, ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa oraz ministrowi właściwemu do spraw rozwoju wsi informacji na temat wyroków skazujących zapadłych wobec: osób fizycznych i przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, jeśli czyn zabroniony został popełniony na szkodę interesów finansowych Wspólnot Europejskich oraz osób upoważnionych do reprezentowania podmiotu zbiorowego, podejmowania w jego imieniu decyzji lub sprawowania nadzoru nad jego działalnością, jeśli czyn zabroniony został popełniony na szkodę interesów finansowych Wspólnot Europejskich a także podmiotów zbiorowych, jeśli czyn zabroniony osoby fizycznej stanowiący podstawę odpowiedzialności podmiotu zbiorowego został popełniony na szkodę interesów finansowych Wspólnot Europejskich;
  • Przekazywanie marszałkowi Sejmu i marszałkowi Senatu informacji o prawomocnych wyrokach skazujących lub orzeczeniu pozbawienia praw publicznych zapadłych wobec posła, senatora, posła do Parlamentu Europejskiego;
  • Udzielanie odpowiedzi na wnioski i zapytania po zakończonym postępowaniu wyjaśniającym dotyczącym zgromadzonych dokumentów źródłowych w celu wydania zaświadczenia zgodnego ze stanem faktycznym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych,
  • znajomość przepisów ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym wraz z przepisami wykonawczymi prawa karnego materialnego,
  • asertywność, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, komunikacja, otwartość na zmiany, pozytywne podejście do klienta, radzenie sobie z presją, zorientowanie na osiąganie celów,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • samodzielność i inicjatywa