Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Klimatu w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1297 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69152

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
- zagrożenie korupcją
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości)
- praca przy komputerze – możliwość zapewnienia specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem
- w trakcie wyjazdów służbowych warunki świadczenia pracy mogą nie być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • branie udziału w pracach Komisji Oceny Projektów, tj. przeprowadzanie oceny formalnej oraz merytorycznej złożonych wniosków
  • sprawowanie nadzoru nad prawidłowością realizacji umów o dofinansowanie, w tym przygotowywanie projektów umów
  • weryfikowanie wniosków o płatność składanych w ramach realizowanych projektów
  • monitorowanie postępów w przygotowywaniu oraz realizacji rzeczowo-finansowej projektów, w tym weryfikowanie sprawozdawczości beneficjenta oraz prowadzenie bieżącej korespondencji z beneficjentami
  • sporządzanie prognoz wydatkowania środków oraz przygotowywanie zestawień, raportów i sprawozdań w zakresie wdrażanych w Wydziale działań
  • prowadzenie rejestrów wniosków aplikacyjnych, umów i wniosków o płatność w ramach lokalnych i krajowych systemów informatycznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • powyżej 1,5 roku doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych albo 0,5 roku w obszarze funduszy europejskich
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1)
  • znajomość dokumentów programowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013
  • znajomość dokumentów programowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020
  • znajomość zasad kwalifikowalności wydatków w ramach POIiŚ 2014-2020
  • komunikacja
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe