Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1291 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69300

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• Stabilne zatrudnienie - umowa o pracę
• Elastyczny czas pracy
• Benefity płacowe: dodatkowe wynagrodzenie (tzw. 13tka), dodatek za wysługę lat (od 5% do 20% wynagrodzenia), nagrody jubileuszowe
• Możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w strategicznych projektach
• Kursy, szkolenia, dofinansowanie do wybranych form edukacji własnej
• Możliwość zakupu: grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie, pakietów opieki medycznej, uprawnień do zniżek PKP
• Pakiet socjalny: dofinansowanie do sportu i kultury, wypoczynku, karty fitness
• Przyjazne środowisko pracy: kiosk pracowniczy, pokój dla rodzica z dzieckiem, biblioteka, bufet, poczta, bankomat, klimatyzowane pomieszczenia
• Doskonała lokalizacja urzędu w historycznym budynku w centrum Warszawy – szybki i łatwy dojazd
• Dostosowanie urzędu do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, możliwość dopasowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• Praca administracyjno-biurowa,
• Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań w I albo II instancji, w tym opracowywanie projektów decyzji I albo II instancji, postanowień, innych pism procesowych, w nieskomplikowanych sprawach.
  • Uczestniczenie w opracowywaniu projektów odpowiedzi na skargi wnoszone do wojewódzkich sądów administracyjnych, projektów odpowiedzi na skargi kasacyjne wnoszone do Naczelnego Sądu Administracyjnego, projektów skarg kasacyjnych i innych pism procesowych w sprawach zmiany albo uchylenia WIS, w nieskomplikowanych sprawach.
  • Monitorowanie i analizowanie wydanych WIS pod kątem jednolitości i prawidłowości oraz przegląd i analiza orzecznictwa sądów administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w zakresie zagadnień dotyczących WIS.
  • Organizowanie spotkań konsultacyjnych w zakresie zagadnień dotyczących WIS z udziałem przedstawicieli KIS, właściwych komórek organizacyjnych Ministerstwa Finansów i innych instytucji.
  • Sporządzanie, we współpracy z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Finansów, GUS i innymi instytucjami, opinii w zakresie klasyfikowania towarów i usług w związku z nadzorem nad jednolitością i prawidłowością WIS.
  • Opracowywanie projektów wyjaśnień i wytycznych dla organów podatkowych w zakresie zagadnień dotyczących WIS.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze prawa podatkowego
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Znajomość prawa procesowego
  • Znajomość procedur postępowania przed sądami administracyjnymi
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania ustnych i pisemnych wypowiedzi
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 306, z późn. zm.), ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu
  • Znajomość przepisów o statystyce publicznej oraz zasad klasyfikacji
  • Znajomość Nomenklatury scalonej (CN)
  • Znajomość obsługi specjalistycznych programów komputerowych (np. internetowe bazy danych z WIS, WIT, WIA oraz z orzecznictwem sądowym)