Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1043 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80411

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca przy komputerze. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe. Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

- miejsce pracy: III p.,

- budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone
z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami,  niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Analizuje i monitoruje dostępne źródła finansowania projektów w ramach Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji (MST) pod kątem możliwości uzyskania dofinansowania przez spółki Skarbu Państwa (SSP)
  • Współpracuje ze SSP, w szczególności z sektora energetyki, w zakresie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych w ramach MST na realizację projektów wspierających transformację energetyczną
  • Współpracuje z organami administracji rządowej, jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami zaangażowanymi w przygotowanie, wdrożenie i realizację zadań wspierających transformację energetyczną w ramach MST
  • Współpracuje z sektorem szkolnictwa wyższego i nauki (m.in. uczelnie, instytuty badawcze) w zakresie animacji partnerstw B+R, konsorcjów badawczo-wdrożeniowych – krajowych i międzynarodowych – na potrzeby finansowania projektów modelowych, innowacyjnych, wspierających transformację energetyczną w ramach MST
  • Monitoruje proces przygotowania i realizacji projektów SSP w ramach transformacji energetycznej, realizowanych z wykorzystaniem instrumentów MST
  • Wykonuje zadania dotyczące planowania oraz realizacji działań 1.1 Wsparcie zatrudnienia, 1.2 Wsparcie stanowiska pracy oraz 2.1 Wsparcie instytucji POPT w Ministerstwie
  • Wykonuje zadania związane z umowami zawieranymi pomiędzy Instytucją Zarządzającą a Ministerstwem
  • Przygotowuje dokumentację dotyczącą wnioskowania, sprawozdawczości oraz płatności przedkładaną przez Ministerstwo do Instytucji Zarządzającej
  • Bierze udział w postępowaniach dotyczących zamówień publicznych oraz koordynuje sprawy związane z zamówieniami publicznymi realizowanymi w ramach działań finansowanych z POPT
  • Realizuje działania własne Instytucji Kluczowej w obszarze SSP – beneficjentów środków UE, finansowane w ramach działań POPT

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy związanej z realizacją projektów finansowanych z funduszy europejskich lub w zakresie rozliczania środków z funduszy europejskich
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość zagadnień z zakresu funduszy strukturalnych, w tym zasad pomocy technicznej w funduszach europejskich
  • Znajomość zasad funkcjonowania UE
  • Znajomość projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
  • Znajomość rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego program InvestEU
  • Znajomość projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie instrumentu pożyczkowego na rzecz sektora publicznego w ramach MST
  • Znajomość ustaw: o finansach publicznych, Prawo zamówień publicznych, o rachunkowości, określającej zasady realizacji programów w zakresie polityki spójności
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Umiejętności interpersonalne: umiejętność organizacji pracy własnej, komunikatywność, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Umiejętność obsługi SL2014-PT