Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
specjalista (mid)
praca stacjonarna
37 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 135045

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa
  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego
  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym
  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru
  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • koordynuje współpracę z organizacjami międzynarodowymi systemu Narodów Zjednoczonych (w szczególności z FAO, WFP, IFAD), w zakresie pozostającym w kompetencjach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
  • współtworzy stanowisko/instrukcję na posiedzenia instytucji UE, w tym grup roboczych Rady UE, w zakresie dotyczącym spraw we właściwości stanowiska, oraz bierze udział w posiedzeniach eksperckich grup roboczych;
  • analizuje i proceduje wnioski oraz pytania resortów w sprawach dotyczących Agendy Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz Agendy Europa 2030, w celu wypracowania, we współpracy z jednostkami właściwymi merytorycznie, stanowiska MRiRW;
  • analizuje i proceduje wnioski oraz zapytania resortów dotyczące bieżących prac ugrupowania G-20, w zakresie dotyczącym rolnictwa;
  • współpracuje z instytutami badawczymi w celu wymiany informacji i doświadczeń oraz wsparcia prowadzonych prac badawczych w obszarach, dotyczących zagadnień objętych właściwością stanowiska;
  • przygotowuje i opracowuje stanowiska resortu (w tym instrukcje) do dokumentów programowych w zakresie polityki zagranicznej, współpracy naukowo-technicznej i gospodarczej, w zakresie spraw objętych właściwością stanowiska, oraz analizuje, gromadzi, przekazuje materiały i informacje z zakresu tych spraw Kierownictwu i odpowiednim komórkom MRiRW.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Rok stażu pracy
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (co najmniej poziom B2)
  • Wiedza z dziedziny integracji europejskiej i zasad działania instytucji europejskich
  • Wiedza w zakresie funkcjonowania organizacji międzynarodowych
  • Komunikatywność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe prawnicze lub ekonomiczne lub w obszarze stosunków międzynarodowych
  • 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze związanym ze współpracą międzynarodową
  • Znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • Wiedza w zakresie problematyki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi
  • Wiedza w zakresie prawa międzynarodowego publicznego