Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
34 dni temu
Dyrektor Generalny Głównego Inspektoratu Sanitarnego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 134955

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa, ruchomy czas pracy, standardowe godz. pracy urzędu 08:15-16:15, obsługa komputera minimum 7 godz. dziennie, użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów), stanowisko pracy wymaga umiejętności pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu. Charakter pracy oraz konieczność tworzenia dokumentacji wymagać będzie współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi. W związku z tym, w zależności od potrzeb, praca będzie wymagać przemieszczania się na terenie budynku i poza nim. Stres związany z pracą pod presją czasu oraz reprezentowaniem urzędu na zewnątrz. Wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego lub samochodów służbowych. Pomieszczenie zakładu pracy uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada platformę schodową dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściu do budynku od ul. Targowej 65. Drzwi wejściowe do budynku od strony ul. Targowej 65 pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W budynku Głównego Inspektoratu Sanitarnego korytarze są przestronne, pozbawione progów, ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie korzystać z czterech toalet znajdujących się na parterze, II, IV i VI piętrze. Istnieje również możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności oraz korzystania z parkingu podziemnego.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania wynikające z Krajowego planu działania w przypadku długoterminowych zagrożeń wynikających z narażenia na radon w budynkach przeznaczonych na pobyt ludzi oraz w miejscach pracy - celem wdrożenia, realizacji, monitorowania i aktualizacji ww. dokumentu, w tym monitorowanie realizacji zadań przez podmioty wskazane w ww. Krajowym planie działania
  • Współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie przekazywania Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu wyników prowadzonych działań mających na celu realizację Krajowego planu działania w przypadku długoterminowych zagrożeń wynikających z narażenia na radon w budynkach przeznaczonych na pobyt ludzi oraz w miejscach pracy, w tym identyfikację terenów, na których w znacznej liczbie budynków poziom średniorocznego stężenia promieniotwórczego radonu w powietrzu może przekroczyć wartość 300 Bq/m3
  • Stale analizuje regulacje prawne w zakresie zagadnień dotyczących narażenia na radon, oraz współpracuje z urzędami i instytucjami naukowo-badawczymi oraz innymi jednostkami organizacyjnymi w zakresie zagadnień związanych z higieną radiacyjną
  • Gromadzi i analizuje wyniki pomiarów średniorocznego stężenia radonu w budynkach przeznaczonych na pobyt ludzi oraz w miejscach pracy, analizuje dostępne publikacje w zakresie zagadnień dotyczących radonu
  • Współpracuje przy organizacji posiedzeń Zespołu do spraw Krajowego planu działania w przypadku narażenia na radon
  • Przygotowuje projekty pism do podmiotów zewnętrznych oraz komórek organizacyjnych Urzędu, w celu wystosowania odpowiedzi, wyjaśnień, opinii, przekazania sprawy do jednostki właściwej czy nawiązania współpracy
  • Realizuje zadania z zakresu ochrony radiologicznej, wynikających z ustawy Prawo atomowe, pozostających w kompetencji Głównego Inspektora Sanitarnego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne lub zdrowie publiczne lub fizyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość przepisów ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo atomowe w zakresie regulacji dotyczących ochrony radiologicznej oraz stosowania promieniowania jonizującego w celach medycznych
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność formułowania stanowisk na piśmie
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Dyspozycyjność
  • Dobra organizacja pracy
  • Inicjatywa w działaniu
  • Umiejętność pracy w zespole oraz samodzielnie
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Komunikatywność