Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie
Warszawa
specjalista (mid)
praca stacjonarna
24 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 135842

Warunki pracy

Wejście do budynku przy ul. Pruszkowskiej 17 w Warszawie posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dojście do podjazdu nie posiada przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Budynek jest wyposażony w systemy: kontroli dostępu (SKD) oraz w dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO). Budynek posiada dwa dźwigi osobowe z dostępem do wszystkich kondygnacji. Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń. Budynek posiada na siódmym piętrze toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W okolicy wejścia do budynku oraz na parkingu jest wyznaczone i oznakowane miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami ewakuacji lub uratowania w inny sposób. Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (plansze informacyjne, ewakuacyjne).

Warunki na stanowisku pracy:

  • praca biurowa;
  • wymuszona pozycja ciała związana z wykonywaniem większości zadań w pozycji siedzącej;
  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin;
  • użytkowane sprzęty: komputer, drukarka, niszczarka;
  • oświetlenie naturalne i sztuczne;
  • miejsce pracy znajduje się na V piętrze.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy związane ze współpracą z krajowymi i zagranicznymi instytucjami przy realizacji krajowych przepisów emerytalno-rentowych, a także przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego z uwzględnieniem specyfiki systemów specjalnych
  • Analizuje przepisy wspólnotowe oraz współpracuje z instytucjami właściwymi w sprawach stosowania rozporządzeń unijnych dotyczących koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego dla osób objętych mundurowym systemem zaopatrzenia emerytalnego
  • Obsługuje aplikację RINA służącą do wymiany danych z państwami UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Konfederacji Szwajcarskiej i Wielkiej Brytanii
  • Opracowuje pisma i udziela wyjaśnień krajowym i zagranicznym instytucjom łącznikowym właściwym w zakresie polskiego zaopatrzenia emerytalnego oraz zabezpieczenia sędziów i prokuratorów
  • Przygotowuje statystyki i analizy zlecane przez władzę właściwą z zakresu działania instytucji łącznikowej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów związanych z zaopatrzeniem emerytalno-rentowym
  • Znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność organizacji pracy własnej
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność komunikowania się i przekazywania informacji
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego