Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1901 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 42557

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
 praca administracyjno-biurowa,
 gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych,
 permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
 częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
 użytkowanie sprzętu biurowego,
 praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
 budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących
z holu głównego na korytarze parteru,
 budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  •  monitorowanie funkcjonowania systemu ubezpieczenia społecznego rolników oraz instytucji realizującej ten system – Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w celu doskonalenia systemu ubezpieczenia rolników, tworzenia platformy wymiany danych o klientach instytucji wdrażających działania PROW 2014-2020 w powiązaniu z zadaniami organu rentowego oraz doskonalenia instrumentów nadzoru nad instytucją realizującą ten system;
  •  prowadzenie spraw, w tym opiniowanie projektów aktów prawnych, stanowisk i innych dokumentów opracowanych przez inne resorty lub komórki organizacyjne ministerstwa, dotyczące społecznych zagadnień funkcjonowania wsi, rolnictwa i gospodarki żywnościowej, mających wpływ na poprawę jakości życia i pracy mieszkańców obszarów wiejskich, w szczególności: polityki zdrowotnej, wspierania rodziny, pomocy i integracji społecznej, niedyskryminacji, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i przeciwdziałania wykluczeniu kobiet wiejskich w celu utworzenia jak najefektywniejszych systemów wsparcia na rzecz poprawy jakości życia rolników i mieszkańców wsi, w tym w ramach PROW 2014-2020
  •  współpraca przy opracowywaniu materiałów analitycznych, studyjnych i informacyjnych w zakresie realizacji działań systemowych oraz programów krajowych i unijnych o charakterze społecznym z właściwymi komórkami, organizacjami i instytucjami w celu wypracowania optymalnych rozwiązań, w tym w zakresie PROW 2014-2020;
  •  opracowywanie materiałów informacyjnych dla kierownictwa Departamentu i Ministerstwa dotyczących dokumentów strategicznych i programowych, związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich, w tym w ramach PROW 2014-2020, w celu wsparcia merytorycznego w zakresie działań wydziału;
  •  reprezentowanie Departamentu i Ministerstwa w pracach zespołów wewnętrznych i międzyresortowych w zakresie zadań wydziału, w celu przedstawienia i uzgadniania stanowiska w sprawach będących w zakresie działań wydziału i departamentu;
  •  udzielanie odpowiedzi na skargi, wnioski i listy od obywateli w sprawach zabezpieczenia społecznego rolników, opracowywanie wniosków i spostrzeżeń, w celu doskonalenia systemu i poprawy efektywności pracy instytucji realizującej ten system oraz komunikacji z interesariuszami;
  •  prowadzenie spraw w zakresie wdrażania konwencji międzynarodowych i dyrektyw UE związanych ze sferą zabezpieczenia społecznego, tj. pomocy i integracji społecznej, niedyskryminacji, wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, polityki prorodzinnej i zdrowotnej itp. oraz w zakresie tworzenia i realizacji programów i inicjatyw rządowych w tym obszarze, w zakresie działań Ministerstwa, w celu kontroli ich realizacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  •  2-letni staż pracy w administracji publicznej,
  •  znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  •  znajomość funkcjonowania administracji publicznej,
  •  wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa gospodarczego, a także z obszarów pokrewnych,
  •  znajomość przepisów w zakresie tworzenia prawa,
  •  wiedza w zakresie polityki społecznej oraz polityki senioralnej,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  •  roczne doświadczenie w obszarze ubezpieczeń społecznych,
  •  przeszkolenie w zakresie prawa zamówień publicznych lub w zakresie zarządzania funduszami UE lub w zakresie polityki społecznej,
  •  znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  •  wiedza z zakresu PROW 2014-2020,
  •  umiejętność analitycznego myślenia.