Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1385 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 64764

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 876,70 zł brutto ustalone wg mnożnika 2,4
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
• umowę o pracę
• trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych
• pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia
• elastyczne formy pracy, w tym ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe, częstokroć w jęz. angielskim
• praca przy komputerze
• wyjazdy służbowe (średnio raz w miesiącu)
• opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/jak-do-nas-aplikowac-MIIR

Zakres zadań

  • realizacja zadań Instytucji Zarządzającej w zakresie wdrażania instrumentów finansowych (gwarancje, inwestycje kapitałowe, pożyczki) w Programie Inteligentny Rozwój 2014-2020 (w tym m.in. monitorowanie, rozliczanie, kontrola);
  • koordynowanie w Wydziale spraw związanych z programami wsparcia innowacyjnych projektów z programów zarządzanych przez Komisję Europejską (InvestEU, Horyzont2020, Cosme)
  • udział w przygotowywaniu instrumentów finansowych, projektów pozakonkursowych w nowym krajowym programie operacyjnym wspierającym innowacyjność na lata 2021-2027
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych dla kierownictwa ministerstwa i departamentu nt. instrumentów finansowych, wspierania start-upów ze środków UE, polityki wspierania innowacyjności gospodarki, rynku kapitałowego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej (praca związana z wsparciem zwrotnym dla przedsiębiorców) lub instytucjach zajmujących się wspieraniem/finansowaniem przedsiębiorstw (np. inkubatory, akceleratory, fundusze zalążkowe, fundusze VC, banki komercyjne/spółdzielcze)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • wiedza nt. różnych instrumentów wspierania rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw (w szczególności start-upów)
  • znajomość zagadnień związanych z innowacyjnością, B+R, transferem technologii, komercjalizacją, własnością intelektualną
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office - w tym Excel i PowerPoint
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe