Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1292 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 68882

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5486,29 zł brutto, ustalone wg mnożnika
2,7
dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od
udokumentowanego stażu pracy
umowa o pracę
trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka
i studiów podyplomowych
pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia,
elastyczne formy pracy, w tym ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
reprezentowanie urzędu na zewnątrz
nietypowe godziny pracy - w tym dyżury
praca przy komputerze
opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa

Zakres zadań

  • Obsługa prawna przygotowań i organizacji Światowego Forum Miejskiego, w tym:
  • prowadzenie procesu legislacyjnego w zakresie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją w Rzeczypospolitej Polskiej XI sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w roku 2022, w ramach Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich UN Habitat
  • opracowywanie projektów umów oraz porozumień związanych z organizacją XI sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach oraz zapewnienie obsługi prawnej ich przyjmowania
  • identyfikowanie pojawiających się problemów i ryzyk związanych z obsługa prawną przygotowań do Światowego Forum Miejskiego oraz proponowanie działań korygujących
  • Zawieranie umów międzynarodowych związanych z organizacją Światowego Forum Miejskiego:
  • konsultowanie i negocjowanie projektów umów międzynarodowych i/lub innych porozumień międzynarodowych o współpracy w zakresie organizacji Światowego Forum Miejskiego
  • obsługa prawno-organizacyjna Zespołu negocjacyjnego odpowiedzialnego za negocjowanie umów międzynarodowych z UN Habitat ws. organizacji XI sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach oraz Podzespołu ds. negocjacji umowy, opracowywanie i uzgadnianie instrukcji negocjacyjnych
  • Wsparcie Zespołu przy realizacji postępowań o zamówienia publiczne związanych z przygotowaniem i organizacją XI sesji Światowego Forum Miejskiego
  • Udział w procesie decyzyjnym w Unii Europejskiej w ramach kompetencji Ministerstwa, w tym: opiniowanie dokumentów, materiałów i stanowisk dotyczących współpracy międzynarodowej, w szczególności w obszarze polityki miejskiej oraz koordynacja udziału w pracach grupy roboczej Rady UE ds. przygotowywania międzynarodowych konferencji na temat rozwoju

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równoważne na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze obsługi prawnej,
w tym minimum 6 miesięcy w zakresie prowadzenia procesu legislacyjnego
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • znajomość ustawy o Umowach międzynarodowych
  • znajomość technik legislacyjnych
  • znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie C1
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, w tym negocjowanie, rzetelność, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe