Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1304 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70058

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- budynek bez podjazdu dla wózków inwalidzkich,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich - konieczna asysta innego pracownika/opiekuna,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,
- praca w pokoju wieloosobowym,
- praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych
- przemieszczanie się pomiędzy budynkami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

CZYNNIKI SZCZEGÓLNIE UTRUDNIAJĄCE WYKONYWANIE ZADAŃ

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
- zagrożenie korupcją
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Analizuje i opiniuje w ramach kompetencji Departamentu Współpracy z Zagranicą projekty aktów prawnych i projekty stanowisk przekazywane do konsultacji, w celu zapewnienia zgodności przygotowywanych w MKiDN projektów aktów prawnych z obowiązującym w RP systemem prawnym.
  • Organizuje i koordynuje współpracę kulturalną z Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Egiptem, Irakiem, Iranem, Izraelem, Autonomią Palestyńską, Jemenem, Jordanią, Katarem, Kuwejtem, Libanem, Omanem, Syrią, i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, w tym na bieżąco współpracuje z ministerstwami oraz instytucjami ds. kultury w powyższych krajach, w celu realizowania współpracy dwustronnej i promocji kultury polskiej na świecie
  • Inicjuje, koordynuje i monitoruje działania związane ze współpracą z polskimi i zagranicznymi instytucjami działającymi w obszarze kultury oraz placówkami dyplomatycznymi realizującymi przedsięwzięcia w obszarze promocji kultury polskiej za granicą, w celu promocji kultury polskiej na świecie.
  • Koordynuje pod względem merytorycznym przygotowanie zagranicznych podróży służbowych członków kierownictwa Ministerstwa i oficjalnych wizyt gości zagranicznych na szczeblu kierownictwa Ministerstwa w zakresie spraw będących w kompetencjach Departamentu, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zagranicznych delegacji i wizyt gości zagranicznych.
  • Koordynuje współpracę z Sejmem i Senatem RP, w tym sporządza we współpracy z innymi pracownikami Departamentu odpowiedzi na interpelacje, zapytania poselskie i oświadczenia senatorskie kierowane do Ministra KiDN, a będące w kompetencjach DWZ, w celu realizacji ustawowego obowiązku udzielenia terminowej odpowiedzi na powyższą korespondencję.
  • Analizuje, opiniuje i sporządza umowy cywilno-prawne zawierane przez Dyrektora Generalnego na rzecz działań merytorycznych podejmowanych przez Departament oraz weryfikuje poprawność innych dokumentów pod względem formalno-prawnym, w celu zapewnienia zgodności dokumentów z obowiązującymi przepisami wewnętrznymi MKiDN oraz z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Analizuje oraz opiniuje dokumenty związane z międzynarodową współpracą kulturalną, formułuje propozycje stanowiska MKiDN w tym obszarze oraz opracowuje materiały informacyjne, sprawozdania i notatki przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz innymi resortami w zakresie wymiany informacji dotyczących polityki kulturalnej, w celu współpracy dwustronnej i promocji kultury polskiej na świecie.
  • Wykonuje inne zadania zlecone przez przełożonych w zakresie zadań realizowanych przez komórkę organizacyjną, w celu właściwego realizowania zadań Departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego doświadczenia w jednostkach sektora finansów publicznych w zakresie współpracy w środowisku międzynarodowym
  • Wiedza z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych
  • Wiedza z zakresu protokołu dyplomatycznego
  • Wiedza z zakresu prawa międzynarodowego, w tym w szczególności w zakresie umów dwustronnych i bazy prawno-traktatowej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Kompetencje: analityczne myślenie; rzetelność i terminowość; skuteczna komunikacja; umiejętność pracy zespołowej; umiejętność negocjowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość innego języka europejskiego lub pozaeuropejskigo na poziomie B1