Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1270 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70712

Warunki pracy

Naszym pracownikom oferujemy:

- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u elastycznego pracodawcy,

- przyjazne i otwarte na pracowników z niepełnosprawnościami środowisko pracy,

- pracę w dogodnej lokalizacji, w nowoczesnej przestrzeni biurowej,

- dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat stażu) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastkę”), nagrody jubileuszowe, - w uzasadnionych przypadkach możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,

- możliwość rozwoju zawodowego poprzez bogatą ofertę szkoleń zewnętrznych i w ramach rozbudowanego systemu szkoleń wewnętrznych, możliwość częściowej refundacji kosztów dokształcania,

- możliwość wykupienia pakietu medycznego w preferencyjnej cenie (prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin) i legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką,

- możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i programu sportowo-rekreacyjnego (Multisport),

- możliwość korzystania z pakietu socjalnego (dofinansowanie wypoczynku, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe oraz świadczenia okolicznościowe, np.: imprezy mikołajkowe, „becikowe”, bilety do kina, bony na zakupy).

Praca administracyjno-biurowa.

Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner. Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.

Zagrożenie korupcją. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Prowadzi postepowania w celu pozasądowego rozwiązywania sporów pasażerskich, o których mowa w ustawie o pozasądowym rozwiązywania sporów konsumenckich oraz o ustawie o transporcie kolejowym;
  • Dokonuje oceny formalnoprawnej wpływających wniosków;
  • Analizuje zebrany materiał dowodowy w celu przygotowania rozstrzygnięcia sporu pasażerskiego;
  • Przygotowuje propozycje wystąpień Rzecznika Praw Pasażera Kolei;
  • Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Transportu Kolejowego w celu opiniowania projektów aktów prawnych;
  • Współpracuje z innymi podmiotami ADR, organizacjami krajowymi, organami Unii Europejskiej i organami krajów członkowskich Unii Europejskiej w celu zwiększenia ochrony praw konsumentów;
  • Bierze udział w działaniach informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych w celu propagowania alternatywnych metod rozwiązywania sporów konsumenckich oraz praw pasażerów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego związane z ochroną praw pasażera lub konsumenta
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość rozdziału 3A ustawy o transporcie kolejowym oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie organizacji instytucji Rzecznika Praw Pasażera Kolei oraz postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów pasażerskich
  • Znajomość ustawy o pozasądowym rozstrzyganiu sporów konsumenckich
  • Znajomość rozporządzenia (WE) nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego praw i obowiązków pasażera w ruchu kolejowym
  • Znajomość ustawy Prawo przewozowe i aktów wykonawczych do tej ustawy (w zakresie przewozu osób)
  • Znajomość kodeksu cywilnego (w zakresie odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej)
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Podstawowa wiedza dotycząca funkcjonowania transportu kolejowego
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office
  • Umiejętność redagowania pism
  • Umiejętność stosowania przekonującej argumentacji i uzasadniania stanowiska
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość innego języka urzędowego Państwa Członkowskiego UE na poziomie B1