Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
893 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 88460

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Praca przy komputerze

  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością

Zakres zadań

  • Analizuje dane pozyskane z pozastatystycznych źródeł danych w zakresie badań powierzchniowych oraz wyników badań in–situ w celu szacowania powierzchni zasiewów i w szacunkach produkcji roślinnej,
  • Współpracuje w opracowywaniu koncepcji weryfikacji wyników z badań in-situ metodami CAxI. Inicjuje nowe rozwiązania metodologiczne i usprawnienia organizacyjne w celu poprawy jakości statystyk rolniczych, uzyskanych na podstawie pozastatystycznych źródeł danych, w tym przygotowuje założenia metodologiczne do przetwarzania dużych zbiorów danych z zakresu rolnictwa,
  • Współpracuje z Urzędem Statystycznym w Olsztynie w zakresie rozpoznawania klas pokrycia terenu i identyfikacji upraw na podstawie serii czasowych wykorzystujących zdjęcia satelitarne oraz inne metody w celu pozyskania informacji o powierzchni użytków rolnych,
  • Współuczestniczy w badaniu zintegrowanych statystyk dotyczących gospodarstw rolnych, w celu przygotowania założeń do badania i opracowania danych z zakresu użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów i pogłowia zwierząt gospodarskich.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe rolnicze lub pokrewne lub geodezja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym (B1)
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Znajomość zagadnień z zakresu produkcji rolniczej, w tym roślinnej oraz umiejętność oceny faktów i informacji statystycznych w celu prowadzenia analiz
  • Podstawowa wiedza o badaniach statystycznych z obszaru rolnictwa – metodologia, zakres przedmiotowy i podmiotowy
  • Wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikacja interpersonalna
  • Komunikacja pisemna
  • Współpraca
  • Myślenie analityczne
  • Kreatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie podstawowym (A1)
  • Doświadczenie w obsłudze programów MapInfo lub ArcGIS