Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
16 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 136378

Warunki pracy

Budynek:

  • na zewnątrz: podjazd dla wózków inwalidzkich
  • wewnątrz: winda, ograniczona możliwość poruszania się osób na wózkach inwalidzkich, brak toalet dostosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

Warunki dotyczące charakteru pracy:

  • Praca administracyjno-biurowa
  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
  • Obsługa urządzeń biurowych
  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Zakres zadań

  • przygotowuje projekty pism i materiałów zawierające zbiorcze informacje przekazywane przez komórki wewnętrzne Biura Dyrektora Generalnego oraz z pionu Dyrektora Generalnego Ministerstwa Obrony Narodowej
  • koordynuje opracowania (przez komórki wewnętrzne Biura Dyrektora Generalnego) odpowiedzi na interpelacje, zapytania poselskie, wnioski o udostępnienie informacji publicznych, wystąpienia NIK w wyniku przeprowadzanych w komórkach organizacyjnych kontroli
  • opracowuje projekty zarządzeń, decyzji i upoważnień w sprawach pozostających w dyspozycji Dyrektora Generalnego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego, w tym prowadzi ewidencję w przedmiotowym zakresie
  • prowadzi sprawy dotyczące nadawania odznaczeń resortowych i państwowych dla pracowników i żołnierzy Biura Dyrektora Generalnego, a w szczególności opracowuje wnioski o nadanie medali, odznaczeń resortowych i państwowych, w tym prowadzi ewidencję w przedmiotowym zakresie
  • opracowuje wnioski o wydanie pieczęci służbowych dla pracowników i żołnierzy Biura Dyrektora Generalnego, w tym prowadzi rejestr użytkowanych pieczęci w Biurze Dyrektora Generalnego
  • bierze współudział w realizacji zadań związanych z zapewnieniem właściwych warunków pracy dyrektora, w tym organizuje odprawy, narady i spotkania, przygotowuje notatki i podsumowania po spotkaniach, wyposaża uczestników ww. przedsięwzięć w niezbędne materiały w celu zapewnienia sprawnego przebiegu tych spotkań, a także obsługuje pocztę mailową Biura Dyrektora Generalnego
  • prowadzi i rozlicza dokumenty finansowe związane z realizacją wydatków okolicznościowych i reprezentacyjnych dyrektora oraz dokonuje zakupów na te cele w ramach przydzielonego limitu środków finansowych
  • przygotowuje polecenia wyjazdów służbowych oraz rozlicza delegacje służbowe dyrektora i jego zastępcy

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość ustawy o ochronie informacji niejawnych
  • Znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie Medalu za zasługi dla obronności kraju
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie Medalu Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny
  • Znajomość decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie wprowadzenia do użytku „Instrukcji o zasadach pracy biurowej w resorcie obrony narodowej"
  • Znajomość protokołu dyplomatycznego i zasad savoir vivre’u
  • Znajomość regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej
  • Znajomość struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętność: organizacji pracy własnej
  • Umiejętność: współpracy z innymi
  • Umiejętność: dążenia do rezultatu
  • Umiejętność: poszukiwania rozwiązań
  • Umiejętność: komunikacji, w tym komunikacji pisemnej
  • Spełnienie wymogu określonego w ustawie o służbie cywilnej dotyczącego zakazu zatrudniania w służbie cywilnej osoby, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - osoba wybrana do zatrudnienia, jeśli urodziła się przed dniem 1 sierpnia 1972 r., będzie musiała złożyć Oświadczenie lustracyjne
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE lub wyrażanie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania takiego poświadczenia, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie informacji niejawnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe