Praca Kalisz

Najnowsze oferty pracy: 475

 • Specjalista ds. obsługi kontraktów

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  specjalista (mid)
  5 godz.
 • Cieśla szalunkowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  1 dni

Praca w Kaliszu

Kalisz to druga pod względem wielkości miejscowość województwa wielkopolskiego, leżąca w południowo-wschodniej jego części. Stanowi historyczną stolicę Wielkopolski i bywa nazywany najstarszym miastem w Polsce. Bez wątpienia może się poszczycić bardzo długą i barwną historią – założenie miasta datuje się na IX wiek. Współcześnie stanowi ważny ośrodek kulturalny i gospodarczy na mapie Polski. Kalisz przyciąga turystów i specjalistów z różnych dziedzin. To jedno z tych miejsc, o których mówi się, że łączą tradycję i nowoczesność. Jak wygląda tutejszy rynek pracy? Do kogo adresowane są oferty pracy z Kalisza? Warto poznać miasto i wziąć je pod uwagę podczas planowania ścieżki zawodowej.

Kalisz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Obecnie Kalisz ma status miasta powiatowego, jednak do reformy administracyjnej był stolicą województwa kaliskiego. Miasto stanowi jeden z dwóch głównych ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej.

Liczba mieszkańców Kalisza to około 100 tys. osób (zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego dla maja 2020 r.). Powierzchnia miasta to 69,42 kilometrów kwadratowych. Miasto jest objęte strefą numeracyjną – 69. Dawną stolicę Wielkopolski cechuje się dobrymi połączeniami drogowymi i kolejowymi z największymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Przebiegają przez nią drogi krajowe nr 12 i 25, a także drogi wojewódzkie nr 442, 450 i 470 oraz sieć dróg lokalnych. Podróż do Kalisza przebiega sprawnie, a tranzyt w mieście odciążany jest za pomocą obwodnicy, Trasy Bursztynowej i innych dróg. Można szybko tu dojechać również koleją. Bezpośrednie pociągi kursują na przykład z Białegostoku, Krakowa, Łodzi, Szczecina, Warszawy czy Wrocławia. Najbliższe międzynarodowe porty lotnicze to lotniska Łódź-Lublinek, Poznań-Ławica Wrocław-Starachowice. Wszystkie dzieli od centrum Kalisza odległość około 120 kilometrów. Bardzo dogodne położenie pomiędzy dużymi miastami – Poznaniem, Wrocławiem i Łodzią – to wielki atut Kalisza, który czyni go miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla inwestorów.

Osoby przyjeżdżające do Kalisza po raz pierwszy powinny koniecznie zaplanować czas na tutejsze atrakcje. Kalisz słynie z malowniczego starego miasta i wielu zabytków. Urzekający jest już rynek w Kaliszu, który otaczają stare, bogato zdobione kamienice. Warto zobaczyć XIII-wieczny kompleks klasztorny oo. franciszkanów, katedrę św. Mikołaja, basztę Dorotka, stanowiącą pamiątkę po średniowiecznych murach miasta. Rozbudowana infrastruktura turystyczna – liczne hotele, hostele, ale też kawiarnie, knajpki, restauracje – sprawiają, że miasto zwiedza się wygodnie i z przyjemnością.

Co z kolei robią po pracy sami kaliszanie? Między innymi wypoczywają w parkach, korzystają z licznych obiektów sportowych, stawiają na rozrywkę i wydarzenia kulturalne. Szczególnie tych ostatnich jest w Kaliszu sporo. Działają tu takie instytucje jak na przykład Muzeum Ziemi Kaliskiej, Filharmonia Kaliska, Centrum Kultury i Sztuki, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego. Interesującą ofertę prezentuje też Rezerwat Archeologiczny Zawodzie. W mieście odbywają się koncerty, festiwale, zawody sportowe – każdy znajdzie coś interesującego. Kalisz to miasto, które z pewnością daje się lubić. Warto brać je pod uwagę w czasie poszukiwania pracy.

Rynek pracy, oferty pracy – Kalisz

Na przedsiębiorców czekają instytucje wspierające rozwój biznesu, profesjonalna obsługa przedsiębiorców w urzędzie miasta, infrastruktura przystosowana do prowadzenia różnorodnej działalności, preferencyjne warunki dotyczące pożyczek czy podatków. Profil gospodarczy miasta jest zdominowany przez przemysł. Kalisz stanowi centrum Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego, należy również do podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tradycyjnie rozwijany jest przemysł lotniczy związany z produkcją części samolotów, ale też włókienniczy i spożywczy. Z powodzeniem działają tu producenci odzieży, słodyczy. Kolejnym ważnym sektorem gospodarki jest handel. Sklepy wielkopowierzchniowe, jak i te mniejsze, generują liczne miejsca pracy.

W samym Kaliszu, zgodnie z rejestrem REGON (maj 2020 r.), działa 11 799 podmiotów gospodarki narodowej. 96 to jednostki średniej wielkości – firmy, instytucje i organizacje, które zatrudniają od 50 do 249 osób. Nie brakuje również dużych jednostek. Tych obejmujących 250-999 pracowników jest 14, a kolejne 2 to podmioty z co najmniej tysiącosobową kadrą.

Na kogo czeka praca w Kaliszu od zaraz? Zgodnie z ogólnopolskim, dorocznym badaniem Barometr zawodów (2020 r.) lokalni pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na fryzjerów (największy deficyt), a także wykwalifikowanych pracowników budowlanych, kierowców ciężarówek i autobusów, mechaników, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz zawodowych, magazynierów, piekarzy, pracowników służby zdrowia, spedytorów, sprzedawców, ślusarzy, tapicerów i przedstawicieli wielu innych profesji.

Oferty pracy w Kaliszu są zatem różnorodne i obejmują wiele grup zawodowych. Warto dodać, że z uwagi na nadwyżkę na rynku pracy, ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć z kolei problem specjaliści administracyjni publicznej i technicy mechanicy tuż po szkole, którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia w zawodzie. Jednak Kalisz to nie tylko możliwości rozwijania ścieżki zawodowej, ale i przyjazne miasto o dużych walorach turystycznych, które zarazem ma wiele do zaoferowania mieszkańcom.

PUP Kalisz:

Adres: ul. Staszica 47a, 62-800 Kalisz
E-mail: poka@praca.gov.pl, sekretariat@pup.kalisz.pl
Telefon: 48 62 768 97 00, +48 62 766 89 40

Szukaj pracy w mieście