Praca Węgorzyno Najnowsze oferty pracy: 1

 • LeasingTeam Professional
  Modrzewie, Gryfino, Szczecin, Nadrzecze, Pyrzyce, Łozienica, Stargard, Komarowo, Police, Żółwia, Kołobrzeg, Żółwia Błoć, Kamień Pomorski, Mosty, Wolin, Załom, Węgorzyn, Kąty, Węgorzyno
  pracownik fizyczny
  pełny etat
  umowa o pracę
  3 dni
  Obserwuj

Praca ZACHODNIOPOMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Węgorzynie

Węgorzyno (zachodniopomorskie) – podstawowe informacje

Węgorzyno to miasto w powiecie łobeskim, jedno z czterech – obok Dobrej, Łobza i Reska. Odległości między Węgorzynem a tymi miejscowościami nie są duże: do Dobrej jest 21 kilometrów, do Łobza 13 kilometrów, a do Reska – 30 kilometrów. 

Węgorzyno jest dobrze skomunikowane na poziomie regionalnym i ponadregionalnym. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 20, umożliwiająca bezpośredni dojazd na przykład do Stargardu (dystans 43 kilometrów), Drawska Pomorskiego (21 kilometrów), Czaplinka (52 kilometry), Szczecinka (96 kilometrów), Gdyni (281 kilometrów). 

Liczba mieszkańców Węgorzyna to około 2,9 tys. osób. Miejscowość zajmuje powierzchnię 6,85 kilometra kwadratowego. Są do niej przypisane numer kierunkowy (+48) 91 i kod pocztowy 73-155. 

Węgorzyno – firmy wg REGON

Węgorzyno to mały ośrodek gospodarczy o charakterze w znacznym stopniu handlowo-usługowym. Rozwija się tu także turystyka, agroturystyka. Węgorzyno jest też centrum przemysłowym gminy. Z uwagi na dostęp do zasobów naturalnych rozwijają się tu głównie branże drzewna, meblowa, rolno-spożywcza. W mieście działają ponadto producenci ogrodzeń, materiałów budowlanych, naturalnych gryzaków dla psów. Są tu także firmy budowlane i z branży nieruchomości. 

Zgodnie z rejestrem REGON (grudzień 2020 r.) w Węgorzynie funkcjonuje 315 podmiotów gospodarki narodowej:

 • 1 średni, zatrudniający 50-249 pracowników, 
 • 11 małych, tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 303 mikro, o kadrze rzędu 0-9 pracowników. 

Czym zajmują się węgorzyńskie firmy? Najczęściej wskazywane sekcje PKD węgorzyńskich podmiotów to: 

 • budownictwo – 75 jednostek, 
 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 51 jednostek, 
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 44 jednostki, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 29 jednostek.

Praca w Węgorzynie i okolicy

Powiat łobeski – w znacznym stopniu rolniczy, bez rozbudowanego przemysłu oraz usług, i z niewielką liczbą dużych zakładów pracy – cechuje wysokie bezrobocie. Zgodnie z informacją Głównego Urzędu Statystycznego (grudzień 2020 r.) stopa bezrobocia wynosi w nim 18%. Zdecydowanie przewyższa zatem wskaźnik obliczony dla woj. zachodniopomorskiego (8,3%) i dla Polski (6,2%). 

Do dyspozycji szukających zatrudnienia mieszkańców Węgorzyna jest urząd pracy zlokalizowany w Łobzie:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Łobzie
  Adres: ul. Niepodległości 13, 73-150 Łobez
  Telefon: 91 397 40 88

W grudniu 2020 r. w PUP zarejestrowanych było 1,9 tys. bezrobotnych. 

Na kogo czeka praca w Węgorzynie i innych miejscowościach powiatu łobeskiego? Odpowiedzieć na to pytanie pomaga coroczna prognoza zapotrzebowania na rynku pracy – Barometr zawodów. Zgodnie z nią w 2021 r. w powiecie łobeskim najbardziej deficytowymi profesjami są:

 • z branży budowlanej – dekarz, blacharz, operator i mechanik do robót ziemnych, 
 • z motoryzacji i produkcji przemysłowej – mechanik samochodowy, spawacz, krawiec i pracownik produkcji odzieży,
 • z oświaty – nauczyciel przedmiotu zawodowego, 
 • z opieki zdrowotnej – psycholog, psychoterapeuta, 
 • z transportu – kierowca ciężarówki, 
 • z branży finansowej – samodzielny księgowy. 

Lista wszystkich profesji deficytowych jest jednak dłuższa i warto się z nią zapoznać. Należy również mieć na uwadze, że zgodnie z przywołanym badaniem z dużą konkurencją na lokalnym rynku pracy/brakiem ogłoszeń muszą liczyć się: ekonomiści, fryzjerzy, kucharze, operatorzy maszyn rolniczych i ogrodniczych, rolnicy i hodowcy, specjaliści technologii żywności i żywienia, sprzedawcy i kasjerzy, technicy informatycy.