Praca Łobez Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 468
 • Przedstawiciel Medyczny KRKA Polska Sp. z o.o.
  Białogard, Choszczno, Drawsko Pomorskie, Goleniów, Gryfice, Kamień Pomorski, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Łobez, Myślibórz, Police, Pyrzyce, Sławno, Stargard, Szczecinek, Świdwin, Wałcz, Świnoujście, Szczecin
  Oferta tygodnia
  2 dni

Praca w  Łobzie

Łobez (zachodniopomorskie) – postawowe informacje

Łobez stanowi centralne i zarazem największe miasto powiatu łobeskiego, zarówno pod względem populacji, jak i zajmowanej powierzchni. Liczba mieszkańców Łobza wynosi około 10 tys. osób. Miejscowość rozciąga się na terenie o wielkości 12,84 kilometra kwadratowego. 

W powiecie łobeskim, prócz jego stolicy, znajdują się miasta Dobra, Resko i Węgorzyno, a także liczne wsie. Łącznie powiat zamieszkuje niespełna 36,7 tys. osób, a jego powierzchnia wynosi 1065,13 kilometra kwadratowego. 

W mieście Łobez obowiązuje kod pocztowy 73-150 i numer kierunkowy (+48) 91. Samochody i inne pojazdy z powiatu łobeskiego można rozpoznać po literach ZLO na tablicach rejestracyjnych. 

Dojazd do Łobza zapewnia szereg krzyżujących się w tej miejscowości dróg wojewódzkich – nr 147, 148, 151, a także drogi gminne i powiatowe. W mieście zatrzymują się też pociągi (relacji Stargard – Gdańsk). 

Łobez – firmy, wiodące dziedziny działalności gospodarczej

Na inwestorów chcących ulokować kapitał w Łobzie i rozwijać tu firmę czekają tereny przystosowane pod inwestycje i inne udogodnienia w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podstrefa Łobez obejmuje łącznie 24,19 hektarów terenu podzielonych na 3 kompleksy. 

W mieście działają między innymi producenci wyrobów gumowych i konstrukcji stalowych, elementów do systemów nawierzchni kolejowych, mebli, odzieży ochronnej, pelletu drzewnego, szamb betonowych i inni. W Łobzie siedzibę ma też wiele firm budowlanych, rozwija się tu handel i usługi. 

Zgodnie z REGON (stan rejestru na koniec grudnia 2020 r.) w Łobzie prowadzi działalność 1271 podmiotów gospodarki narodowej. Najwięcej jest mikrojednostek (0-9 pracowników) – 1228. Funkcjonują tu także 34 małe podmioty (10-49 pracowników), 8 średnich (50-249 pracowników) i jeden duży zakład pracy (250-999 pracowników). 

Łobez cechuje znaczne zróżnicowanie gospodarcze. Najwięcej jest:

 • sklepów, punktów naprawy pojazdów – stanowią 22% ogółu podmiotów gospodarki, 
 • firm z branży nieruchomości – 13%, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 11,9%, 
 • punktów usługowych – 9%,
 • zakładów przemysłowych – 8,4%, 
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową i techniczną – 7,3%, 
 • zakładów opieki zdrowotnej, pomocy społecznej – 7%. 

Praca w Łobzie i okolicy

Poziom bezrobocia w powiecie łobeskim jest wysoki – w końcu grudnia 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła w nim 18% (źródło: GUS). Znacznie przewyższała więc i średnią wojewódzką (8,3%), i krajową (6,2%). 

Osoby szukające wsparcia w kwestiach zawodowych mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie:

 • PUP Łobez
  Adres: ul. Niepodległości 13, 73-150 Łobez
  Telefon: 91 397 40 88

W grudniu 2020 r. w rejestrze urzędu zarejestrowanych było około 1,9 tys. bezrobotnych.