Praca Nowy Tomyśl

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 365

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Nowym Tomyślu

Nowy Tomyśl to jedno z miast w województwie wielkopolskim. Jest siedzibą władz powiatu nowotomyskiego oraz miejsko-wiejskiej gminy Nowy Tomyśl. W miejscowościach wiejskich w gminie dominuje funkcja rolnicza, miasto natomiast jest ośrodkiem usługowo-przemysłowym.

Nowy Tomyśl to młode miasto – jedno z najmłodszych w Wielkopolsce. Zostało założone ok. 1780 r. i rozwijało się jako ośrodek rzemieślniczo-handlowy. Długie tradycje w miejscowości i okolicy mają uprawa wikliny oraz produkcja wyrobów wiklinowych, a także uprawa chmielu. Te obszary można poznać bliżej dzięki wizycie w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Do tradycji nawiązuje także liczący ok. 20 m długości wiklinowy kosz na nowotomyskim rynku.

Wiklinowy kosz w Nowym Tomyślu

Dlaczego, szukając pracy w Wielkopolsce, warto poznać bliżej Nowy Tomyśl? W mieście działa ponad 2 tys. przedsiębiorstw. Zatrudnienie znaleźć tu można w małych, rodzinnych firmach i w dużych strukturach z zagranicznym kapitałem. Bardzo niska stopa bezrobocia, niesłabnące zapotrzebowanie na kandydatów do pracy w wielu branżach to kolejne cechy lokalnego rynku pracy. Miasteczko stwarza także dogodne warunki do życia. Oferuje rozbudowaną infrastrukturę społeczną, wiele miejsc odpoczynku, obiekty rekreacyjno-sportowe.

Nowy Tomyśl – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Nowy Tomyśl położony jest na Pojezierzu Poznańskim, w obrębie Równiny Nowotomyskiej. Przez miasto przepływa rzeka Szarka. Miejscowość zajmuje obszar 5,2 kilometra kwadratowego i liczy 14,4 tys. mieszkańców. Jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy, do której zalicza się także 19 sołectw. Powierzchnia gminy wynosi 186 kilometrów kwadratowych, liczba mieszkańców – ok. 26 tys.

Do atrakcji miasta i gminy zaliczają się park miejski z ogrodem zoologicznym, zabytki, Nowotomyski Szlak Turystyczno-Historyczny oraz drewniana zabudowa wsi, nawet sprzed 300 lat i ukształtowanie terenu będące pozostałością osadnictwa olęderskiego. 

Nowy Tomyśl leży w zachodniej części Wielkopolski, na trasie między Poznaniem a Berlinem. Od stolicy woj. wielkopolskiego miasto dzieli ok. 60 km, od stolicy Niemiec – Berlina – 220 km. Szybki dojazd w obu kierunkach zapewnia autostrada A2.

Niedaleko Nowego Tomyśla położone są pozostałe miasta powiatu: Lwówek, Opalenica, Zbąszyń, Trzciel, Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice czy Wolsztyn. Komunikację w obrębie województwa zapewniają trasy lokalne i wojewódzkie: DW nr 302 w kierunku Zbąszynia, DW nr 305 do Wolsztyna oraz DW nr 307, łącząca Nowy Tomyśl z Poznaniem. Atutem komunikacyjnym Nowego Tomyśla jest także dostęp do linii kolejowej, łączącej Paryż, Berlin i Warszawę. 

Rynek pracy, oferty pracy – Nowy Tomyśl

Praca w Nowym Tomyślu czeka w usługach, handlu i przemyśle. W mieście działają zarówno mikrofirmy i małe przedsiębiorstwa często prowadzone rodzinnie, jak i większe podmioty, także z zagranicznym kapitałem, m.in. niemieckim, duńskim czy szwedzkim.

Do największych pracodawców zaliczają się zakłady wytwórcze. W Nowym Tomyślu produkuje się sprzęt medyczny (narzędzia chirurgiczne), urządzenia elektrotechniczne, opakowania z tworzyw sztucznych, siedzenia do pojazdów komunikacji masowej. Rozwija się także branża odzieżowa.

Co mają do zaoferowania Nowy Tomyśl i okolice przedsiębiorcom? Do najważniejszych atutów inwestycyjnych miasta i gminy zaliczyć należy położenie niedaleko polsko-niemieckiego przejścia granicznego, Berlina i Poznania oraz dostępność komunikacyjną. Miasto oferuje rozwiniętą infrastrukturę techniczną, tereny inwestycyjne oraz niższe niż w większych ośrodkach miejskich ceny gruntów i koszty prowadzenia biznesu. Inwestorzy mogą korzystać z ulg i ułatwień, pomocy instytucji otoczenia biznesu. 

W Nowym Tomyślu zarejestrowanych w REGON jest 2169 podmiotów gospodarki narodowej (źródło: GUS, stan na styczeń 2021 r.).

Największa tutejsza firma prywatna zatrudnia co najmniej 1000 osób.

 • 2 podmioty – jednostka budżetowa i przedsiębiorstwo prywatne – generują od 250 do 999 miejsc pracy.
 • 20 podmiotów, w tym 8 z sektora budżetowego, deklaruje stan zatrudnienia w przedziale 50-249 pracowników.
 • Od 10 do 249 osób zatrudnia łącznie 68 podmiotów, z czego 20 to jednostki budżetowe, 48 – prywatne.
 • 2078 jednostek, czyli 95,8% wszystkich podmiotów działających w mieście, to łącznie samozatrudnieni i zakłady pracy liczące do 9 osób. 1953 reprezentują sektor prywatny, 89 – publiczny.

Najwięcej firm w mieście zajmuje się:

 • handlem i usługami naprawy pojazdów (sekcja G PKD) – 520 podmiotów,
 • budownictwem (sekcja F PKD) – 318 podmiotów,
 • przetwórstwem przemysłowym (sekcja C PKD) – 190 podmiotów,
 • działalnością profesjonalną, naukową i techniczną  (sekcja M PKD) – 175 podmiotów,
 • działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości (sekcja L PKD) – 172 podmioty,
 • transportem i gospodarką magazynową (sekcja H PKD) – 160 podmiotów.

Osoby, które szukają pomocy w znalezieniu pracy w Nowym Tomyślu i okolicznych miejscowościach mogą zgłosić się po wsparcie do PUP:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu
  adres: ul. Kolejowa 2, 64-300 Nowy Tomyśl

Stopa bezrobocia w powiecie jest niższa od średniej krajowej, a także rekordowo niskiej średniej wojewódzkiej. Wg danych opublikowanych przez GUS w styczniu 2021 r. wskaźnik bezrobocia rejestrowanego wynosił:

 • w powiecie nowotomyskim – 3,1%,
 • w województwie wielkopolskim – 3,9%,
 • w Polsce – 6,5%.

PUP Nowy Tomyśl:

Adres: ul. Kolejowa 2, 64-300 Nowy Tomyśl
E-mail: biuro@pupnt.pl
Telefon: 61 44 51 500.

Szukaj pracy w mieście