Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1928 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 40932

Warunki pracy

- wejście główne do budynku od strony ul. Tamka przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- praca w pokoju wieloosobowym, przy monitorze ekranowym powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, drukarka,
- praca pod presją czasu w razie potrzeby poza siedzibą urzędu,
- podejmowanie decyzji w warunkach stresu,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe.
Częste wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne.

Zakres zadań

  • Przygotowanie i przeprowadzanie kontroli projektów na miejscu realizacji, kontroli na zakończenie realizacji projektów oraz kontroli trwałości po zakończeniu realizacji projektów, obejmujących weryfikację prawidłowości i zgodności realizowanych projektów z postanowieniami umowy o dofinansowanie, w tym m.in. sporządzanie i weryfikacja informacji pokontrolnych i zaleceń pokontrolnych w celu wypełnienia obowiązków kontrolnych wynikających z Wytycznych i Zaleceń programowych.
  • Rozpatrywanie zastrzeżeń beneficjentów do informacji pokontrolnej w celu opracowania ostatecznej informacji pokontrolnej.
  • Monitorowanie wdrażania zaleceń pokontrolnych w celu potwierdzenia realizacji wydanych zaleceń.
  • Archiwizacja dokumentacji związanej z przeprowadzonymi kontrolami projektów w celu realizacji obowiązku dotyczącego zachowania ścieżki audytu.
  • Obsługa systemów informatycznych w zakresie kontroli w celu realizacji odgórnych Wytycznych i Zaleceń programowych dotyczących rejestracji przeprowadzonych kontroli, również w celu sporządzenia zestawień, pozyskiwania niezbędnych informacji.
  • Współpraca z komórkami MKiDN zaangażowanymi we wdrażania POIiŚ oraz Instytucją Zarządzającą POliŚ w celu właściwego przeprowadzania działań kontrolnych
  • Współpraca z podmiotami zewnętrznymi w przypadku zlecenia im wykonania kontroli projektu w celu właściwego i terminowego realizowania zadań kontrolnych.
  • Weryfikacja dokumentacji pokontrolnej z kontroli dokonanej przez podmioty zewnętrzne w celu zapewnienia spójnej dokumentacji, wyjaśnienia nieścisłości.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w kontroli projektów inwestycyjnych i/lub we wdrażaniu projektów inwestycyjnych/programów współfinansowanych ze środków europejskich lub z budżetu państwa
  • Znajomość prawa krajowego i Wspólnotowego w zakresie wdrażania funduszy europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem VIII osi priorytetowej PO liŚ 2014-2020
  • Znajomość dokumentów programowych dla perspektywy finansowej 2007-2013 oraz 2014-2020, w szczególności w zakresie kontroli PO liŚ
  • Szeroka wiedza w zakresie przeprowadzania kontroli projektów na miejscu, na zakończenie oraz trwałości
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Kompetencje: rzetelność i terminowość, wiedza specjalistyczna, umiejętności analityczne, skuteczna komunikacja, organizacja pracy i odpowiedzialność, podejmowanie decyzji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie wdrażania funduszy europejskich
  • Wiedza w zakresie prawa budowlanego oraz prawa zamówień publicznych
  • Znajomość zagadnień w zakresie pomocy publicznej