Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1811 dni temu
Dyrektor generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 48186

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy i sposobu wykonywania zadań
● praca biurowa w siedzibie urzędu
● wyjazdy służbowe
● wyjścia służbowe poza urząd
● użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner)
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
● wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością: brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową.
● brak windy
● stanowisko pracy usytuowane jest na I piętrze budynku
● pomieszczenia sanitarne na I piętrze nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością (pomieszczenie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami)
● stanowisko pracy wyposażone w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych NDAP w zakresie prowadzonych ewidencji dla dysponenta II i III NDAP
  • Sporządzanie jednostkowych i zbiorczych sprawozdań finansowych, budżetowych i statystycznych
  • Współudział w opracowywaniu rocznych i wieloletnich planów finansowych dla archiwów państwowych i NDAP
  • Kontrola rachunkowa sprawozdań podmiotów, które na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie otrzymały dotacje
  • Przetwarzanie danych w informatycznym systemie obsługi budżetu państwa TREZOR
  • Zastępowanie głównego księgowego podczas nieobecności
  • Analiza sald kont księgowych z wykonania budżetu NDAP, planu i zaangażowania
  • Analiza realizacji budżetu NDAP

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w komórce finansowo-księgowej jednostki budżetowej
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych oraz rozporządzeń wykonawczych do tych ustaw
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Znajomość ustawy o zamówieniach publicznych
  • Umiejętność obsługi programów księgowych
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność formułowania wniosków
  • Bardzo dobra znajomość aplikacji biurowych (Excel, Word)
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość ustawy o kontroli w administracji rządowej
  • Umiejętność obsługi elektronicznego systemu obsługi budżetu państwa TREZOR