Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1776 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 49242

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: windy umożliwiające wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • Opiniowanie i opracowywanie projektów aktów prawnych i innych dokumentów z zakresu ochrony środowiska oraz reprezentowanie MON na konferencjach uzgodnieniowych lub innych spotkaniach mających na celu wypracowanie porozumienia dotyczącego treści zapisów aktów prawnych lub innych dokumentów uwzględniających specyfikę funkcjonowania jednostek wojskowych. Opiniowanie dokumentów standaryzacyjnych NATO (STANAG) opracowanych w języku angielskim oraz współpraca przy wdrażaniu porozumień standaryzacyjnych NATO. Udział w w spotkaniach anglojęzycznych np. Podkomitetu ds. Środowiska Wspólnej Komisji ds. Środowiska Wspólnej Komisji ds. umowy SOFA RP-USA.
  • Analizowanie możliwości pozyskania spoza budżetu MON środków finansowych (dotacji) na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska od instytucji i organizacji zajmującymi się ochroną środowiska oraz zarządzaniem środkami finansowymi w celu informowania odpowiednich komórek organizacyjnych MON i jednostek organizacyjnych resortu ON o ogłoszonych naborach wniosków o dotacje. Monitorowanie sposobów pozyskania dodatkowych środków finansowych przez jednostki organizacyjne resortu ON, a także podejmowanie działań umożliwiających im uzyskanie statusu beneficjenta.
  • Opracowywanie projektów resortowych aktów prawnych, normatywnych i innych dokumentów (rozporządzenia, decyzje, wytyczne specjalistyczne) z zakresu ochrony środowiska mających na celu uwzględnianie wymogów ochrony środowiska w funkcjonowaniu komórek organizacyjnych MON i jednostek organizacyjnych resortu ON. Przygotowywanie decyzji MON, zgodnie z ustawą o substancjach chemicznych i ich mieszaninach, zwalniających wnioskodawców ze stosowania rozporządzenia (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady ze względu na potrzeby obronności.
  • Weryfikowanie sprawozdań związanych z ochroną środowiska oraz przygotowywanie zbiorczych sprawozdań lub informacji z obszaru resortu obrony narodowej. Określanie wzoru formularza Informacji o stanie środowiska i działalności proekologicznej realizowanej w komórkach organizacyjnych MON i jednostkach organizacyjnych resortu ON.
  • Monitorowanie przestrzegania w resorcie ON przepisów ochrony środowiska poprzez analizowanie informacji i danych dotyczących uwzględniania problematyki ochrony środowiska w bieżącym funkcjonowaniu komórek MON i jednostek organizacyjnych resortu ON w celu wnioskowania o usunięcie nieprawidłowości. Udział w nadzorach służbowych. Współpraca z Departamentem Kontroli MON w zakresie określenia zagadnień z zakresu ochrony środowiska podlegających kontroli w ramach działalności Departamentu Kontroli MON.
  • Inicjowanie i organizowanie szkoleń dla żołnierzy i pracowników resortu ON w Akademii Sztuki Wojennej z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego i gospodarki odpadami. Opracowywanie założeń organizacyjno-programowych oraz materiałów dydaktycznych.
  • Udział w procesie programowania rozwoju Sił Zbrojnych w obszarze ochrony środowiska poprzez definiowanie celów i zadań, określanie sposobu ich osiągania w resorcie ON oraz monitorowanie osiągania celów i realizacji zadań przez jednostki organizacyjne resortu ON.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat w obszarze ochrony środowiska
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1)
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „tajne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „tajne”
  • Znajomość: ustawy Prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, ustawy Prawo wodne, ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy o ochronie przyrody, ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska, ustawa o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych, rozporządzenia (WE) w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) i utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniające dyrektywę WE oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG) i rozporządzenie Komisji (WE), jak również dyrektywę Rady EWG i dyrektywy Komisji, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, innowacyjności, komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe