Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1115 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 76246

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Praca przy komputerze.

  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Współpracuje z jednostkami GUS i zainteresowanymi organami spoza GUS, koordynuje prace związane z przygotowaniem opisów badań w określonej w programie badań dziedzinie statystyki, w celu terminowego przygotowania załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie PBSSP
  • Monitoruje kompletności zapisów, analizuje i weryfikuje prawidłowość metadanych wprowadzanych przez jednostki autorskie w modelach dedykowanych do opracowania PBSSP w określonej w programie badań dziedzinie statystyki, w celu zapewnienia poprawności zapisów
  • Analizuje i monitoruje prace jednostek autorskich związane m.in. z wprowadzaniem do programu badań zapisów wynikających ze zgłaszanych uwag, ustaleń i zaleceń Komisji Programowej, Rady Statystyki oraz postanowień międzyresortowej konferencji uzgodnieniowej, w celu zapewnienia poprawności zapisów w programie badań
  • Koordynuje prace w zakresie przygotowywania zmian do PBSSP przez jednostki autorskie badań w ramach nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok, analizuje i uzgadnia z jednostkami autorskimi propozycje zmian zapisów w celu nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie PBSSP na dany rok
  • Opracowuje zestawienia uwag zgłaszanych przez resorty, urzędy centralne i NBP oraz stanowisk uzyskanych na te uwagi, w celu poinformowania autorów o możliwości ich uwzględnienia lub nie w programie badań; opracowuje notatki m.in. ze spotkań związanych z opracowywaniem projektu PBSSP na dany rok w celu przekazania ustaleń uczestnikom
  • Analizuje i weryfikuje poprawność zapisów w raporcie publikacyjnym programu badań statystycznych statystyki publicznej, w określonej dziedzinie statystyki w programie badań, w celu wyeliminowania błędów
  • Współpracuje z Gabinetem Prezesa (GP) w zakresie przygotowywania rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej, w częściach dotyczących programu badań i Oceny Skutków Regulacji (OSR), które stanowią załączniki do rozporządzenia oraz w zakresie zmian wprowadzanych do rozporządzeń zmieniających rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Pbssp
  • Organizuje oraz koordynuje konsultacje dotyczące rocznych programów badań statystycznych w celu uzgodnienia tematyki programowej; organizuje i koordynuje prace związane z przeprowadzaniem szkoleń i warsztatów w celu poprawnego opracowania projektu programu badań statystycznych statystyki publicznej w systemie do opracowywania PBSSP; udziela wyjaśnień (pisemnie, telefonicznie, e-mail itp.) jednostkom współtworzącym program i użytkownikom informacji statystycznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 3 lata
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym A2
  • Znajomość różnych metod prowadzenia badań
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikacja interpersonalna
  • Komunikacja pisemna
  • Współpraca
  • Radzenie sobie w sytuacji kryzysowych
  • Myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym B2
  • Wiedza o funkcjonowaniu służb statystyki publicznej