Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
948 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 84662

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- budynek bez podjazdu dla wózków inwalidzkich,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich,
- konieczna asysta innego pracownika/opiekuna,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,
- praca w pokoju wieloosobowym,
- praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych,
- przemieszczanie się pomiędzy budynkami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

- zagrożenie korupcją,

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Zakres zadań

  • Weryfikuje pod względem zastosowanych norm i zasad kosztorysowania oraz pod kątem zgodności z przepisami o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami dokumentację kosztorysową - ofertową, przedkładaną przez beneficjentów
  • Analizuje dokumentację kosztorysową powykonawczą
  • Dokonuje analizy formalnej i merytorycznej dokumentów składanych przez beneficjentów potrzebnych do zawarcia umowy o dotację, przygotowuje projekty umów o udzieleniu dotacji, wnioski o wypłatę środków z budżetu Ministerstwa, projekty zmian w zawartych umowach, przekazuje bieżące informacje i wyjaśnienia
  • Rozlicza umowy o dotację, w tym: sprawdza poprawność formalną dokumentacji rozliczeniowej, przygotowuje karty rozliczenia zadania, przekazuje bieżące informacje i wyjaśnienia
  • Aktualizuje na bieżąco dane w elektronicznym Systemie Zarządzania Programami Ministra z zakresu przypisanych województw (w tym rejestracja wniosków i przyznanych im ocen oraz danych dotyczących realizacji i rozliczenia finansowanych zadań)
  • Rejestruje i weryfikuje pod względem formalnym wnioski o udzielenie dotacji oraz dokonuje ich oceny zgodnie z celami obsługiwanego programu ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego
  • Prowadzi dokumentację związaną z udzielaniem dotacji
  • Uczestniczy w kontrolach organizowanych przez Departament, w tym sporządza protokoły pokontrolne

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub instytucjach kultury lub innych podmiotach związanych z działalnością kulturalną
  • Znajomość ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy prawo budowlane
  • Znajomość ustawy prawo zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Kompetencje: myślenie analityczne, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skuteczna komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończenie szkolenia z zakresu: kosztorysowania lub finansów publicznych lub zamówień publicznych lub prawa administracyjnego
  • Wiedza z zakresu historii sztuki
  • Wiedza z zakresu historii architektury i budownictwa
  • Umiejętność posługiwania się programem do kosztorysowania