Praca Gorzów Śląski

Najnowsze oferty pracy: 346

Praca w Gorzowie Śląskim

Gorzów Śląski jest miejscowością położoną w województwie opolskim, przy granicy z województwem łódzkim. Przynależy do powiatu oleskiego i jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Gorzów Śląski. 

Miasto leży na Górnym Śląsku, nad rzeką Prosną. Cechuje się bardzo długą historią  – prawa miejskie nadano mu już w XIII wieku. Nie znajdziemy tu wielu zabytków, niemniej, warto zwrócić uwagę na kościół Trójcy Świętej i Kościół Ewangelicko-Augsburski Krzyża Jezusowego – obie budowle pochodzą z XIX wieku. 

Współcześnie miasteczko rozwija się jako ośrodek przemysłu – m.in. maszynowego, a także handlu i usług. Na kogo czekają w Gorzowie Śląskim oferty pracy? Czytaj dalej i poznaj sytuację na tutejszym rynku zatrudnienia. 

 

Gorzów Śląski – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Gorzowa Śląskiego na mapie woj. opolskiego należy szukać nieopodal Kluczborka (dystans 16 kilometrów), Olesna (18 kilometrów), Krzepic (25 kilometrów), Wielunia (25 kilometrów). Z Gorzowem Śląskim sąsiaduje miasto Praszka.

Okolicę cechuje rozbudowana infrastruktura transportowa. Przez Gorzów Śląski przebiega droga krajowa nr 45, która łączy się tutaj z drogą wojewódzką nr 487. Obie trasy, a także sieć dróg gminnych i powiatowych, zapewniają szybką komunikację w obrębie regionui poza nim. To ważna zaleta zarówno dla osób znajdujących zatrudnienie w tej części województwa opolskiego, jak i prowadzących tu działalność gospodarczą, wykorzystujących okoliczne rynki zbytu. 

Powierzchnia miejscowości wynosi 18,68 kilometra kwadratowego, a populacja – około 2,5 tys. mieszkańców. W granicach miasta, prócz zurbanizowanego centrum, znajdują się tereny rolnicze. Gęstość zaludnienia w Gorzowie Śląskim jest bardzo niska, nieznacznie przekracza 134 osoby na kilometr kwadratowy. 

Chcąc dodzwonić się do miasta, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 34, przesyłki do Gorzowa Śląskiego adresuje się z kodem pocztowym 46-310. Tutejsze samochody są z kolei rejestrowane z oznaczeniem OOL.

W mieście nie znajdziemy wielu zabytków. Niemniej warto zobaczyć na przykład kościół pw. Świętej Trójcy.

Gorzów Śląski stanowi centrum administracyjne miasta i gminy. Znajduje jest tu:

 • Urząd miasta Gorzów Śląski
  Adres: Wojska Polskiego 15, 46-310 Gorzów Śląski
  Telefon: 34 350 57 10

Osoby szukające zatrudnienia lub innych form wsparcia zawodowego mogą zgłaszać się do PUP Olesno:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie
  Adres: Dworcowa 4, 46-300 Olesno
  Telefon: 34 359 78 96

Rynek pracy, oferty pracy – Gorzów Śląski

Gospodarka Gorzowa Śląskiego opiera się na działalności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Również na terenie gminy nie funkcjonują duże firmy. Do ważnych branż rozwijanych w Gorzowie Śląskim należą między innymi handlowa, budowlana, a także maszynowa.

Zgodnie z REGON (wrzesień 2020 r.) w Gorzowie Śląskim funkcjonują łącznie 233 podmioty gospodarki narodowej, w tym:

 • 217 mikro- (0-9 pracowników), 
 • 14 małych (10-49 pracowników), 
 • 2 średnie (50-249 pracowników). 

Najwięcej podmiotów zajmuje się handlem lub naprawą pojazdów (26,2% ogółu). Na drugim miejscu pod względem liczby jednostek są przedsiębiorstwa budowlane (16,7%), a na trzecim podmioty prowadzące działalność profesjonalną, naukową i techniczną (8,2%). 

Kto ma największą szansę znaleźć w powiecie oleskim i Gorzowie Śląskim pracę? Informacji na ten temat dostarcza między innymi cykliczne badanie Barometr zawodów. Jest to prognoza wykonywana na zlecenie resortu pracy, ukazująca zapotrzebowanie na rynkach pracy w poszczególnych powiatach i województwach. Przykładowo, w 2020 r. największy deficyt pracowników obejmuje pięć grup zawodów:

 • kierowców ciężarówek, 
 • lekarzy, 
 • pielęgniarek i położnych, 
 • tapicerów, 
 • techników informatyków. 

Lista profesji deficytowych jest jednak bardzo długa, dotyczy między innymi branży budowlanej, motoryzacyjnej, handlowej, produkcji przemysłowej, gastronomii. 

Z kolei z dużą konkurencją na rynku w powiecie oleskim muszą się liczyć:

 • fizjoterapeuci i masażyści,
 • fryzjerzy,
 • pedagodzy.

Poziom bezrobocia w powiecie oleskim należy przy tym do najniższych w województwie. Niższa stopa bezrobocia notowana jest tylko w Opolu.

Stopa bezrobocia wg GUS (wrzesień 2020 r.):

 • powiat oleski – 4,8%, 
 • Opole – 3,7%, 
 • województwo opolskie – 6,8%, 
 • Polska – 6,1%. 

Szukaj pracy w mieście