Praca Dobrzany

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 229

 • Monter rusztowań / Monter rusztowań + kierowca C+E

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny   15 000 - 16 000 zł brutto/mies.
  21 godz.
 • Programista Java

  Asseco Data Systems S.A.   zachodniopomorskie praca zdalna
  siedziba firmy: Gdańsk
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
  21 godz.

Praca w Dobrzanach

Dobrzany to mała miejscowość położona na Pomorzu Zachodnim. Stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Dobrzany. Na mapie Polski miasteczka należy szukać na wschód od Szczecina i na północ od Gorzowa Wielkopolskiego. 

Jak wygląda lokalny rynek zatrudnienia i kto ma największe szanse na znalezienie w Dobrzanach pracy? Oto garść społeczno-gospodarczych informacji na temat tej miejscowości. 

Dobrzany – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Dobrzany to miasto w województwie zachodniopomorskim, jedno z 5 miast powiatu stargardzkiego (pozostałymi są Stargard, Chociwel, Ińsko i Suchań). Dobrzany to mała miejscowość – zajmuje powierzchnię 5,34 kilometra kwadratowego. Mieszka tu około 2,3 tys. osób. W Dobrzanach obowiązuje numer kierunkowy (+48) 91 i kod pocztowy 73-130. 

Historia Dobrzan jest bardzo długa – prawa miejskie uzyskały w pierwszej połowie XIV wieku. W mieście – z uwagi głównie na pożary – nie zachowało się wiele zabytków. Warto jednak zwrócić uwagę na XVIII-wieczny kościół św. Michała Archanioła (rzymskokatolicka parafia Dobrzany). Urlopowiczów do miasta przyciąga przede wszystkim malownicza okolica. Dobrzany leżą bowiem na skraju Ińskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu lasów i jezior. 

Komunikację z miasteczkiem zapewniają drogi lokalne. Z Dobrzan można dostać się w niedługim czasie do takich miast jak oddalony o 30 kilometrów Stargard, znajdujący się w odległości 16 kilometrów Recz czy oddalonych o 18 kilometrów Chociwel oraz Ińsko. 

Siedziba władz samorządowych znajduje się w urzędzie miasta i gminy Dobrzany:

 • Urząd Miejski w Dobrzanach
  Adres: ul. Staszica 1, 73-130 Dobrzany
  Telefon: 91 562 02 01

Bezrobotni mieszkańcy Dobrzan mają z kolei do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie:

 • PUP Stargard
  Adres: ul. Pierwszej Brygady 35, 73-110 Stargard
  Telefon: 91 578 40 14

Rynek pracy, oferty pracy – Dobrzany

W Dobrzanach nie znajdziemy dużych zakładów przemysłowych silnie ingerujących w środowisko naturalne, działają tu jednak liczne zakłady związane z branżą drzewną, meblową, galanteryjną, producenci elementów budowlanych, koszy, pasz, tartak, firmy budowlane. Rozwija się także w Dobrzanach agroturystyka i usługi związane z turystyką. 

W REGON (GUS, stan na koniec listopada 2020 r.) zarejestrowanych jest 268 podmiotów gospodarki narodowej – wyłącznie mikro-, małej i  średniej wielkości. Spośród tych ostatnich, tj. zatrudniających od 50 do 250 osób, 3 należą do sektora publicznego.  

Najliczniej reprezentowane w mieście sekcje PKD to:

 • sekcja F – budownictwo (28,4% ogółu podmiotów gospodarki), 
 • sekcja G – handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (24,6%), 
 • sekcja C – przetwórstwo przemysłowe (7,8%), 
 • sekcja L  – działalność związana z obsługą rynku nieruchomości (7,5%). 

Miasteczko tworzy mały rynek pracy, dlatego część jego mieszkańców znajduje zatrudnienie w sąsiednich miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie stargardzkim jest zbliżony do średniej wojewódzkiej. 

Stopa bezrobocia (stan w listopadzie 2020 r., źródło: Główny Urząd Statystyczny):

 • powiat stargardzki – 8,0%, 
 • woj. zachodniopomorskie – 8,1%, 
 • Polska – 6,1%. 

W listopadzie 2020 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stargardzie zarejestrowanych było około 3 tys. osób bezrobotnych. 

Kogo poszukują tutejsi pracodawcy? Wskazówkę dotyczącą zapotrzebowania na powiatowym rynku pracy dostarcza badanie Barometr zawodów, wykonywane każdego roku na polecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W 2021 r. w powiecie stargardzkim największa luka kadrowa (duży deficyt) dotyczy przedstawicieli 3 profesji – kierowców ciężarówek, pracowników służb mundurowych oraz sprzedawców i kasjerów. 

Na liście zawodów deficytowych tego powiatu są aż 43 pozycje. Firmy szukają także między innymi pracowników:

 • branży budowlanej (betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cieśli i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów maszyn do produkcji wyrobów cementowych i kamiennych, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, robotników budowlanych),
 • motoryzacji, branży maszynowej (elektryków, elektromechaników i elektromonterów, inżynierów mechaników, mechaników maszyn i urządzeń, mechaników pojazdów samochodowych, monterów elektroników, monterów maszyn i urządzeń, operatorów obrabiarek skrawających, spawaczy, specjalistów elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarzy, techników mechaników),
 • innej produkcji przemysłowej (krawców i pracowników produkcji odzieży, masarzy i przetwórców ryb, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, pracowników poligraficznych, robotników obróbki drewna i stolarzy),
 • opieki zdrowotnej i pomocy społecznej (lekarzy, pielęgniarek, położnych, operatorów aparatury medycznej, ratowników medycznych, psychologów i psychoterapeutów, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej),
 • gastronomii (kucharzy, szefów kuchni),
 • finansów (pracowników ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracowników ds. rachunkowości i księgowości, samodzielnych księgowych),
 • transportu (kierowców autobusów, listonoszy i kurierów),
 • innych branż (fryzjerów, nauczycieli przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu).