Praca Miasteczko Śląskie

Najnowsze oferty pracy: 533

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   śląskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  18 godz.
 • Kierownik robót izolacyjnych

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   śląskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  kierownik/koordynator
  20 godz.

Praca w Miasteczku Śląskim

Miasteczko Śląskie znajduje się w południowej Polsce, w powiecie tarnogórskim (województwo śląskie). Jest zlokalizowane w sąsiedztwie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na północ od Katowic. Samo Miasteczko Śląskie nie przynależy do związku metropolitalnego, niektórzy jednak zaliczają je do konurbacji górnośląskiej. 

To także jedno z miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Przedsiębiorcy mogą liczyć na ułatwienia w prowadzeniu działalności zapewniane przez Strefę Aktywności Ekonomicznej. 

Miasteczko Śląskie związane jest nierozerwalnie z przemysłem, w tym hutniczym i metalurgicznym. Z drugiej strony od lat miejscowość stawia na rozwiązania proekologiczne (np. obniżenie emisji metali ciężkich, ochronę przyrody itp.). W ostatnich latach na znaczeniu przybiera także turystyka. Potencjał z nią związany jest bardzo duży. Miejscowość leży bowiem w otoczeniu lasów, a po okolicy wiodą szlaki krajoznawcze np. Szlak Gwarków Górnośląskich. Kto może bez większych trudności znaleźć w Miasteczku Śląskim pracę?

 

Miasteczko Śląskie – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Populacja Miasteczka Śląskiego to około 7,4 tys. mieszkańców. Miejscowość zajmuje powierzchnię 67,83 kilometra kwadratowego. Jest to nieduże, ale przyjazne miasto, w którym toczy się życie kulturalne, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, zawody sportowe, spotkania. O ciekawą ofertę dbają takie instytucje jak Miejski Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska i inne. W centrum znajduje się także kilka interesujących zabytków. Warto wspomnieć na przykład o kościołach św. Jerzego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, będącym na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Miejscosowść znajduje się w obrębie historycznej krainy Górnego Śląska. Graniczy z gminami: Kalety, Ożarowice, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Tworóg oraz Woźniki. 

Żeby dostać się z Miasteczka Śląskiego do centrum Tarnowskich Gór, wystarczy pokonać trasę o długości 12 kilometrów. Blisko są także Piekary Śląskie – w odległości 16 kilometrów, Bytom – 20 kilometrów, Siemianowice Śląskie – 25 kilometrów, Chorzów – 26 kilometrów, Zabrze – 27 kilometrów, Katowice – 32 kilometry, Lubliniec – 33 kilometry. 

Miasteczko Śląskie znajduje się w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. W granicach miasta przebiega także autostrada A1 i droga krajowa nr 78. Centrum miejscowości wyznaczają z kolei dwie główne arterie transportowe – drogi wojewódzkie nr 908 i 912. 

Położenie w północnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna to ważne atuty miasta – wspierające jego rozwój gospodarczy i poszerzające rynek pracy dla mieszkańców Miasteczka Śląskiego. 

Rynek pracy, oferty pracy – Miasteczko Śląskie

Zlokalizowane w Miasteczku Śląskim firmy należą przede wszystkim do grupy MŚP. Zgodnie z REGON (wrzesień 2020 r.) działa tu jednak jeden duży podmiot gospodarki narodowej z sektora prywatnego, deklarujący zatrudnienie rzędu 250-999 pracowników. Dwa podmioty są średniej wielkości (50-249 zatrudnionych). Pozostałe to małe lub mikrojednostki. Wszystkich podmiotów jest w Miasteczku Śląskim – 567. 

Ważnym obszarem działalności gospodarczej nadal jest przemysł (tradycyjnie hutniczy, ale nie tylko). Rozwijają się tu także handel czy sektor usługowy. 

Jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy? Stopa bezrobocia w powiecie tarnogórskim jest zbliżona do tej obliczonej dla Polski i zarazem przewyższa średnią wojewódzką. 

Bezrobocie wg GUS (wrzesień 2020 r.):

 1. powiat tarnogórski – 6,0%, 
  województwo śląskie – 4,8%, 
  Polska – 6,1%. 

Bezrobotni z Miasteczka Śląskiego mogą liczyć na różne formy wsparcia oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach. 

 • adres: Towarowa 1, 42-600 Tarnowskie Góry,
 • telefon: 32 285 50 38.

Jeśli chodzi o możliwości znalezienia zatrudnienia, warto sprawdzić wyniki Barometru zawodów, prognozy rynku pracy w poszczególnych powiatach i województwach w Polsce. W 2020 r. w powiecie tarnogórskim notuje się zapotrzebowanie między innymi na pracowników produkcji przemysłowej, budownictwa, motoryzacji, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, służb mundurowych, księgowości, administracji publicznej, transportu osobowego i towarowego, gastronomii. Grupa tzw. zawodów deficytowych jest bardzo obszerna. 

W powiecie zauważono także nadwyżkę przedstawicieli niektórych profesji. Trudności ze znalezieniem posady mogą mieć: 

 • ekonomiści,
 • filolodzy i tłumacze, 
 • filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy,
 • pedagodzy, 
 • plastycy, dekoratorzy wnętrz i konserwatorzy zabytków, 
 • pracownicy ds. ochrony środowiska i bhp,
 • specjaliści technologii żywności i żywienia, 
 • technicy budownictwa. 

Szukaj pracy w mieście