Oferty Tygodnia

 • KRKA Polska Sp. z o.o.
  Białobrzegi, Ciechanów, Garwolin, Gostynin, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Kozienice, Legionowo, Maków Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Piaseczno, Płock, Płońsk, Pruszków, Pułtusk, Warszawa
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat
  umowa o pracę
  18 godz.
  Obserwuj

Praca Otwock Najnowsze oferty pracy: 32

Praca w Otwocku

Otwock – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

W Otwocku mieszka 44,6 tys. osób. Miasto zajmuje obszar 47 kilometrów kwadratowych, ok. 44% powierzchni stanowią użytki leśne. 

Sosnowe lasy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, dolina rzeki Świder, specyficzny mikroklimat, pozytywnie oddziałujący na układ oddechowy człowieka, zabytkowe wille z ubiegłego stulecia i bliskie względem stolicy położenie przyciągają do Otwocka mieszkańców regionu na krótszy lub dłuższy wypoczynek.

Otwock leży przy drodze krajowej nr 17 (Szosa Lubelska) oraz drodze wojewódzkiej nr 801 łączącej miasto z Warszawą. Niedaleko przebiega także Południowa Obwodnica Warszawy (na trasie S2). Do Otwocka z Warszawy można także dostać się koleją (w mieście znajduje się ostatni przystanek podmiejskiej kolei elektrycznej) oraz autobusami w sieci komunikacji warszawskiego ZTM.

Rynek pracy, oferty pracy – Otwock

Analizując stopę bezrobocia w powiecie, można wywnioskować, że sytuacja na lokalnym rynku pracy jest dobra. Wskaźnik bezrobocia rejestrowanego utrzymuje się poniżej średniej wojewódzkiej i krajowej.

Stopa bezrobocia wg GUS (dane na końcówkę listopada):

 • Polska – 6,1%,
 • woj. mazowieckie – 5,1%,
 • powiat otwocki – 4,8%.

W listopadzie w zlokalizowanym w Otwocku urzędzie pracy zarejestrowanych było 2357 osób bezrobotnych, z czego 1113 kobiet (dane PUP Otwock). Praca dostępna jest w wielu branżach, a część pracodawców ma trudności z zapełnieniem wakatów. 

W badaniu Barometr zawodów dla powiatu otwockiego wskazano obejmującą ponad 40 grup listę zawodów z deficytem osób poszukujących pracy. Brak kandydatów gotowych podjąć się określonej pracy wynika często z niskiej płacy i trudnych warunków wykonywania obowiązków, braku wymaganego przez pracodawców doświadczenia czy kwalifikacji. Jako grupa zawodów nadwyżkowych zostali wskazani specjaliści ds. PR, reklamy, marketingu i sprzedaży, którzy jednak w większości poszukują zatrudnienia na warszawskim rynku.

W granicach powiatu otwockiego leżą dwie gminy miejskie (poza Otwockiem jest to Józefów), gmina miejsko-wiejska Karczew oraz 5 gmin wiejskich – Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory, Wiązowna.

Zlokalizowane w Otwocku firmy w zdecydowanej większości działają w skali mikro. W mieście siedzibę ma 6595 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 6395 to samozatrudnieni i jednostki generujące do 9 miejsc pracy. Ponadto w Otwocku zarejestrowane są 162 małe podmioty (liczące między 10 a 49 pracowników), 35 podmiotów średnich (deklarujących stan zatrudnienia w przedziale 50-249 osób) oraz 5 dużych zakładów pracy (z kadrą rzędu 250-999 pracowników).

Sektor publiczny reprezentuje 112 podmiotów, w tym 55 mikro, 35 małych, 18 średnich i 4 duże. W sektorze prywatnym dominują działalności osób fizycznych – jest ich 5030.

W strukturze branżowej widoczna jest przewaga firm handlowych i świadczących usługi naprawy pojazdów (23,9% ogółu podmiotów). Licznie reprezentowane są także sektor budowlany (11% otwockich podmiotów), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (10,7%) oraz przetwórstwo przemysłowe (9,1%). Niemniej profil gospodarczy miasta jest zróżnicowany. W Otwocku rozwija się przemysł elektromaszynowy, tworzyw sztucznych, produkuje się tu materiały budowlane, artykuły biurowe i inne. Działają tu także firmy z branży IT, reklamowe. Jak zostało wspomniane, Otwock cechuje się specyficznym mikroklimatem. Już w XIX w. rozwijał się jako miejscowość kuracyjna, powstawały sanatoria. Współcześnie nie ma statusu miejscowości uzdrowiskowej, jednak wciąż traktowany jest jako miejsce rekonwalescencji, leczenia. W Otwocku działają dwa szpitale, a także Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy, liczne ośrodki wypoczynkowe i szkoleniowe.

PUP Otwock:

Adres: ul. Górna 11/13, 05-400 Otwock
E-mail: sekretariat@pup.powiat-otwocki.pl
Telefon: (22) 7793714