Zobacz więcej ofert pracy

Radca prezesa

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1360 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 66730

Warunki pracy

Naszym pracownikom oferujemy:
- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u elastycznego pracodawcy,
- przyjazne i otwarte na pracowników z niepełnosprawnościami środowisko pracy,
- pracę w dogodnej lokalizacji, w nowoczesnej przestrzeni biurowej,
- dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat stażu) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastkę”), nagrody jubileuszowe,
- w uzasadnionych przypadkach możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- możliwość rozwoju zawodowego poprzez bogatą ofertę szkoleń zewnętrznych i w ramach rozbudowanego systemu szkoleń wewnętrznych, możliwość częściowej refundacji kosztów dokształcania,
- możliwość wykupienia pakietu medycznego w preferencyjnej cenie (prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin) i legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką,
- możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i programu sportowo-rekreacyjnego (Multisport),
- możliwość korzystania z pakietu socjalnego (dofinansowanie wypoczynku, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe oraz świadczenia okolicznościowe, np.: imprezy mikołajkowe, „becikowe”, bilety do kina, bony na zakupy).

Praca administracyjno-biurowa.
Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.
Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.
Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
Zagrożenie korupcją.

Zakres zadań

  • Opiniowanie dokumentacji przebiegu weryfikacji WE w celu wydania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu strukturalnego zgodnie z przepisami filaru technicznego IV pakietu kolejowego, w tym współfinansowanego ze środków UE;
  • Opiniowanie dokumentacji opisującej projekt inwestycji w celu wydania rozstrzygnięcia w zakresie stwierdzenia czy w związku z planowanym zakresem prac niezbędne jest uzyskanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji dla podsystemów strukturalnych po modernizacji zgodnie z przepisami filaru technicznego IV pakietu kolejowego, w tym współfinansowanego ze środków UE;
  • Opiniowanie dokumentacji technicznej dotyczącej ERTMS w celu wydania opinii Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w procesie zatwierdzania rozwiązań technicznych ERTMS przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej zgodnie z przepisami filaru technicznego IV pakietu kolejowego;
  • Udział w kontrolach wykonawców inwestycji infrastrukturalnych, producentów i jednostek oceniających zgodność;
  • Przygotowywanie projektów informacji w zakresie unijnych i krajowych wymagań dotyczących infrastruktury kolejowej w odniesieniu do inwestycji współfinansowanych we środków UE;
  • Opiniowanie projektowanych rozwiązań technicznych dotyczących ERTMS w celu realizacji zadań Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego dotyczących współpracy z Agencją Kolejową Unii Europejskiej odnośnie opracowania technicznych specyfikacji interoperacyjności.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne z zakresu automatyki kolejowej lub telekomunikacji
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze automatyki kolejowej
  • Znajomość zagadnień związanych z wdrażaniem, oceną zgodności i eksploatacją systemów GSM-R i ETCS
  • Znajomość technicznych specyfikacji interoperacyjności dla podsystemów sterowanie urządzenia przytorowe i sterowanie urządzenia pokładowe
  • Umiejętność komunikacji
  • Myślenie analityczne
  • Umiejętność obsługi komputera (w szczególności edytora tekstu)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe