Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Radca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1042 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79961

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Pracownik wykonuje czynności o charakterze:

- statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,

- dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KPRM oraz poza nim.

Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.

Praca na stanowisku wiąże się z krajowymi lub zagranicznymi wyjazdami służbowymi, częstym reprezentowaniem urzędu na zewnątrz, zagrożeniem korupcją oraz dyspozycyjnością.

Praca na stanowisku związana jest z dostępem do dokumentów oznaczonych klauzulą „zastrzeżone”.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Siedziba Kancelarii znajduje się w Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie.

Pracownik będzie wykonywał pracę w budynku mieszczącym się przy Al. Szucha 21 (w pobliżu siedziby Kancelarii). Budynek siedmiokondygnacyjny. Pracownicy Kancelarii wykonują pracę na II, III, IV i V piętrze budynku. Wejście do budynku nie jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób niewidzących lub słabowidzących. Są tu drzwi obrotowe. Windy są dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Ogólnodostępne miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na ulicy Szucha 16, po drugiej strony ulicy, w niedalekiej odległości od budynku. Na parterze budynku jest toaleta dostosowana do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pokoju biurowym. Podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe.

Zakres zadań

  • będzie pracować w zespole prawników zajmujących się reprezentacją Polski przed unijnymi organami sądowymi, koordynacją postępowań związanych z podejrzeniem naruszenia prawa UE oraz oceną zgodności projektowanych regulacji krajowych z prawem UE. W związku z realizacją powyższych zadań będzie wykonywać złożone analizy, uczestniczyć w spotkaniach bilateralnych oraz multilateralnych i prezentować na nich stanowisko oraz argumentację na jego poparcie. Zadania te wymagają umiejętności analitycznych, samodzielnego poszukiwania nowych rozwiązań, budowania argumentacji, podejmowania decyzji oraz zdolności prowadzenia negocjacji. Jednocześnie zapewniają szerokie możliwości rozwoju wiedzy oraz umiejętności;
  • będzie sporządzać ekspertyzy prawne w zakresie prawa UE;
  • będzie uczestniczyć w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE i Trybunałem EFTA, przygotowywać pisma procesowe i wystąpienia oraz prezentować stanowisko Polski na rozprawach;
  • będzie zajmować się oceną zgodności projektów krajowych aktów prawnych z prawem UE i opracowywać opinie prawne w tym zakresie;
  • będzie odpowiadać za prezentację i uzgadnianie stanowiska ministra właściwego ds. członkostwa RP w UE w sprawie zgodności przepisów krajowych z prawem UE;
  • będzie również monitorować proces wdrażania prawa UE do krajowego porządku prawnego;
  • będzie odpowiadać za koordynację, w ramach administracji rządowej, postępowań prowadzonych przez Komisję Europejską wobec Polski w związku z podejrzeniem naruszenia prawa UE;
  • ponadto, będzie uczestniczyć w posiedzeniach grup roboczych Rady UE oraz w innych spotkaniach międzynarodowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze stosowania lub interpretacji prawa UE
  • Znajomość języka angielskiego lub francuskiego na poziomie B2 lub wyższym
  • Posiadanie wiedzy w zakresie podstaw prawa Unii Europejskiej: Traktatu o UE, Traktatu o funkcjonowaniu UE, Karty Praw Podstawowych, aktów prawa polskiego i UE w obszarze swobodnego przepływu towarów, prawa przedsiębiorczości i swobody świadczenia usług oraz krajowego procesu legislacyjnego i zasad funkcjonowania instytucji UE
  • Kompetencje miękkie: negocjacje, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Podyplomowe studia kierunkowe lub studia doktoranckie w zakresie prawa UE lub w obszarze swobodnego przepływu towarów lub prawa przedsiębiorczości lub swobody świadczenia usług lub aplikacja prawnicza legislacyjna lub radcowska lub adwokacka lub sędziowska
  • Powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub na stanowisku związanym ze stosowaniem lub interpretacją prawa UE w obszarze swobodnego przepływu towarów lub prawa przedsiębiorczości lub swobody świadczenia usług
  • Wpis na listę radców prawnych lub adwokatów
  • Znajomość języka urzędowego UE innego niż język angielski lub francuski na poziomie B1 lub wyższym
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej