Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1594 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 58164

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie stanowiska pracy:
–wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, –węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,–mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Pracownikom oferujemy: –umowę o pracę na czas nieokreślony lub określony (w przypadku osób po raz pierwszy zatrudnianych w sc pierwsza umowa na okres 12 mcy)– 13. wynagrodzenie, pakiet szkoleń, możliwość ubiegania się o refundację kosztów nauki języków obcych i studiów podyplomowych –pakiet socjalny (dofinansowanie do wypoczynku, częściowa refundacja kosztów udziału w wydarzeniach kulturalnych) –możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie i pakietu opieki medycznej

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
–krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
–permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach
–częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Kandydaci ubiegający się o zatrudnienie na stanowiska od głównego specjalisty oraz przystępujący do naboru urzędnicy służby cywilnej, w przypadku zatrudnienia w Ministerstwie będą objęci ograniczeniami wynikającymi z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 1393) oraz będą zobowiązani do złożenia – przed objęciem stanowiska - oświadczenia o stanie majątkowym potwierdzającego nienaruszanie ograniczeń lub zakazów wynikających z przepisów prawa. Dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa prowadzonych działań, w Ministerstwie został ustanowiony System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Każdy pracownik jest zobowiązany do przestrzegania określonych w Ministerstwie zasad bezpieczeństwa przetwarzania informacji.

Zakres zadań

  • Monitorowanie wdrażania strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.) w zakresie realizowanych przez jednostki podległe Ministrowi Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej programów wieloletnich/inwestycji wieloletnich, tj. przygotowanie i nadzór nad rzeczową realizacją programów wieloletnich oraz udział w pracach legislacyjnych związanych z ustanowieniem bądź nowelizacją programu wieloletniego. w tym: - monitorowanie realizacji postępu rzeczowego za pomocą wskaźników; - identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji strategii/ programu/ programów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych, - sporządzanie/ weryfikowanie analiz materiałów i opracowań związanych z bieżącym monitoringiem, - monitorowanie procesu zamknięcia programu/ programów;
  • Monitorowanie procesu przygotowania i realizacji inwestycji w obszarze inwestycji realizowanych ze środków Budżetu Państwa oraz współfinansowanych ze środków UE w zakresie gospodarki morskiej (monitorowanie i koordynacja rzeczowej realizacji projektów) w tym: monitorowanie postępu realizacji inwestycji, - identyfikowanie ryzyk i problemów oraz przygotowywanie rekomendacji działań zapobiegawczych i naprawczych, - przygotowywanie opinii, stanowisk i informacji o realizowanych działaniach inwestycyjnych, - udział w grupach, zespołach i spotkaniach dotyczących realizowanych inwestycji, - udział w wizytacjach terenowych;
  • Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w zakresie przygotowywania projektów aktów prawnych (opracowanie projektów założeń, projektów ustaw i projektów rozporządzeń) oraz wprowadzanie zmian w projektach aktów prawnych, w tym projektu rozporządzenia w sprawie infrastruktury zapewniającej dostęp do portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej w tym: - opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych przez Ministerstwo, - przygotowanie raportu z konsultacji publicznych, - reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych (w tym: udział w posiedzeniach konferencji uzgodnieniowych, komisji prawniczych, komitetów Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w pracach parlamentarnych);
  • Monitorowanie procesu przygotowania i realizacji inwestycji dot. infrastruktury dostępu do portów od strony morza w tym: - analizowanie programów inwestycji, - monitorowanie postępu realizacji inwestycji, - identyfikowanie ryzyk i problemów oraz przygotowywanie rekomendacji działań zapobiegawczych i naprawczych, - udział w wizytacjach terenowych, - przygotowywanie opinii, stanowisk i informacji o realizowanych działaniach inwestycyjnych, - udział w grupach, zespołach i spotkaniach dotyczących realizowanych inwestycji, - weryfikowanie i uzgadnianie rozliczeń;
  • Nadzór nad organami/ jednostkami podległymi i nadzorowanymi/ fundacjami/ inspekcjami w obszarze inwestycji realizowanych przez jednostki podległe w tym: - organizowanie i przygotowywanie merytoryczne rad koordynacyjnych, - nadzór nad realizacją projektów prowadzonych przez jednostki podległe;
  • Rozpatrywanie skarg/ wniosków/ odwołań/ petycji w obszarze inwestycji morskich w tym: - udzielanie odpowiedzi na złożone skargi/ wnioski/ odwołania/ petycje, - analizowanie składanych skarg/ zażaleń/ wniosków/ odwołań/ petycji i interpelacji innych sygnałów obywatelskich i zbieranie dodatkowych wyjaśnień/ dokumentów;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • ogólna znajomość problematyki z zakresu gospodarki morskiej
  • znajomość procedur dotyczących realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • rzetelność
  • komunikacja
  • współpraca
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość zagadnień prawa polskiego w zakresie inwestycji morskich i planowania przestrzennego na obszarach morskich
  • znajomość prawa budowlanego