Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1540 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 60900

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
 proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 3 642,18 zł brutto, ustalone wg mnożnika
1,9
 dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od
udokumentowanego stażu pracy,
 umowa na zastępstwo- przewidywany czas trwania powyżej roku
 trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i
studiów podyplomowych
 pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart
sportowych (FitProfit), sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia, możliwość wykupienia
ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie
 ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00.
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
 obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne,
e-mailowe; z partnerami zagranicznymi i krajowymi, codzienne używanie języka angielskiego
w kontaktach i pracy z dokumentami (znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym
atutem)
 zagraniczne i krajowe wyjazdy służbowe,
 praca przy komputerze
opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa

Zakres zadań

  • kontakty i bieżąca współpraca z partnerami zagranicznymi i polskimi w programach transgranicznych z Litwą (Litwa-Polska) oraz z Niemcami (Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia - Polska)
  • aktualizowanie dokumentów programowych (program operacyjny, podręcznik programu, wytyczne, inne)
  • uczestniczenie w pracach międzynarodowych grup roboczych, przygotowujących programy z Litwą i z Meklemburgią-Pomorzem Przednim i Brandenburgią na lata 2021-2027, analizowanie informacji i dotychczasowych rozwiązań, następnie przygotowywanie opracowań i materiałów informacyjnych do wykorzystania przy planowaniu wsparcia w nowym programie
  • ocenianie projektów ubiegających się o dofinansowanie i udział w ich wyborze, monitorowanie procesu realizacji projektów: kontakty z beneficjentami i instytucjami w programie, pozyskiwanie informacji na temat stanu zaawansowania programu, przygotowanie podsumowań i opracowań dotyczących realizowanych projektów
  • przygotowywanie sprawozdań z realizacji i analiz dotyczących programów Litwa-Polska 2014-2020 oraz Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia - Polska 2014-2020
  • udział w procesie decyzyjnym w Unii Europejskiej: opiniowanie dokumentów dotyczących współpracy transgranicznej, np. projektów rozporządzeń, opracowywanie stanowiska Ministerstwa w sprawach związanych z członkostwem w Unii Europejskiej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie C1
  • wiedza na temat programów EWT (w szczególności w zakresie znajomości programów Litwa-Polska oraz Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia - Polska)
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office: Word, Excel, PowerPoint
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne i umiejętność wyciągania wniosków
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe