Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1953 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 39265

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
– częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
– zagraniczne wyjazdy służbowe - kilka razy w roku
– obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
– praca w pokoju wieloosobowym
– praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
– węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze
– winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
– wejście do obiektu od strony Placu Trzech Krzyży nie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wejście do tego budynku odbywa się przez wejście od ul. Wspólnej
– ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • 1. Przygotowywanie materiałów informacyjnych, publikacji i materiałów informacyjnych dot. celów zrównoważonego rozwoju oraz spójności polityk na rzecz rozwoju • przygotowywanie tez, prezentacji, artykułów, notatek etc. • opiniowanie/ konsultowanie treści merytorycznej materiałów promocyjnych • przygotowanie treści merytorycznej materiałów prasowych oraz informacji umieszczanych na stronie internetowej ministerstwa
  • 2. Monitorowanie wdrażania strategii i programów – w szczególności implementacji przez Polskę Agendy 2030 i celów zrównoważonego rozwoju: • tworzenie systemu wskaźników (m.in. wytycznych, metodologii liczenia, definicji, etc.) • organizowanie i uczestnictwo w grupach/ zespołach dotyczących wskaźników • tworzenie baz danych i narzędzi wspierających proces monitorowania • sporządzanie/ weryfikowanie analiz materiałów i opracowań związanych z bieżącym monitoringiem • sporządzanie raportów przedstawiających stan realizacji Agendy 2030
  • 3. Prowadzenie analiz (m.in. społeczno-gospodarczych i terytorialnych) na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych, polityk, programów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zrównoważonego finansowania oraz analiz na potrzeby usprawnienia funkcjonowania systemu wdrażania celów zrównoważonego rozwoju, w tym pod kątem uwzględnienia celów w politykach UE (polityka spójności) • formułowanie założeń oraz analizowanie i proponowanie zmian w obowiązujących i projektowanych dokumentach strategicznych, w tym dotyczących kierunków interwencji polityk publicznych również w ramach polityki spójności • identyfikowanie problemów, zagrożeń, uwarunkowań, etc. w efektywnej realizacji celów zrównoważonego rozwoju na poziomie krajowym • formułowanie raportów/ rekomendacji/ informacji w zakresie globalnych wyzwań rozwojowy i ich wpływu na kształtowanie polityk eliminujących nierówności społeczne również przy wykorzystaniu instrumentów polityki spójności
  • 4. Organizowanie spotkań i wydarzeń krajowych/ międzynarodowych departamentu/wydziału • tworzenie harmonogramu spotkań i wydarzeń • zapewnianie obsługi logistycznej spotkań i wydarzeń (w tym transport, zakwaterowanie, catering, tłumaczenia, sale, wydruk materiałów etc.) • przygotowywanie merytoryczne spotkań i wydarzeń (w tym: opracowywanie prezentacji, materiałów, publikacji, etc.) • zapewnianie/ obsługa udziału prelegentów/ ekspertów zewnętrznych
  • 5. Prowadzenie obsługi procesu przygotowywania dokumentów w ramach systemu realizacji (w tym: wytycznych, instrukcji, podręczników) • przygotowywanie projektów dokumentów w ramach systemu realizacji • opiniowanie projektów dokumentów w ramach systemu realizacji • uzgadnianie i konsultowanie projektów dokumentów w ramach systemu realizacji • reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami dokumentów w ramach systemu realizacji
  • 6. Prowadzenie obsługi udziału przedstawicieli Ministerstwa w spotkaniach i posiedzeniach krajowych/ międzynarodowych • przygotowywanie i uzgadnianie dokumentów prezentujących stanowisko Ministerstwa • przygotowywanie instrukcji/ materiałów dla przedstawicieli Ministerstwa • udział w spotkaniach i posiedzeniach • przygotowywanie/ uzgadnianie dokumentów podsumowujących

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze polityki gospodarczej/społecznej/środowiskowej/współpracy międzynarodowej
  • znajomość języka angielskiego, poziom B2
  • wiedza z zakresu współpracy międzynarodowej, w tym problematyka funkcjonowania organizacji międzynarodowych, w tym ONZ, OECD i UE
  • znajomość problematyki polityki rozwoju, w tym kwestii zrównoważonego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem Agendy 2030 ONZ
  • znajomość aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz strategii rozwoju gospodarczego Polski
  • rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca
  • komunikacja, w tym umiejętność syntetycznego ujmowania wniosków i jasnego redagowania informacji
  • myślenie analityczne, w tym umiejętność dokonywania analiz i ocen zjawisk ekonomicznych
  • obsługa MS Office: Word, Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe