Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1752 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 50592

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
• wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne, kilka razy w roku
• reprezentowanie Ministerstwa na spotkaniach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzły sanitarne w przestrzeni ogólnodostępnej przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na parterze - 2 szt., na I piętrze - 2 szt.)
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony Placu Trzech Krzyży częściowo przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wewnątrz budynku zainstalowano platformę przyschodową dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich); wejście do budynku przystosowane dla osób niepełnosprawnych od ul. Wspólnej 2/4 (wejście przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju)
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Udział w postępowaniach prowadzonych we współpracy z organami innych państw członkowskich UE i EOG, prowadzonych w ramach sieci SOLVIT • przygotowywanie dokumentów inicjujących oraz zamykających postępowanie, w tym kontakty z wnioskodawcą • formułowanie stanowisk w zakresie przekazanych wniosków • opiniowanie stanowisk oraz informacji w zakresie prawnym i faktycznym
  • Dokonywanie analiz prawnych w zakresie przepisów UE pozostających w kompetencji Ministerstwa (w tym zwłaszcza na potrzeby Centrum SOLVIT Polska) • przygotowywanie projektów opinii w zakresie złożonych wniosków (w tym na potrzeby innych Centrów SOLVIT) • opiniowanie dokumentów i informacji ( w tym przekazanych przez wnioskodawcę w kontekście spełniania kryteriów SOLVIT)
  • Sprawozdawczość z działań Centrum SOLVIT Polska • analizowanie i wprowadzanie danych do bazy SOLVIT w systemie IMI (dot. prowadzonych spraw które spełniają kryteria SOLVIT) • sporządzanie sprawozdań z realizacji zadań Centrum SOLVIT Polska (współpraca przy opracowywaniu) • przeprowadzanie procesu przyjęcia raportu z działalności Centrum SOLVIT Polska dla Kierownictwo Ministerstwa oraz członków KSE
  • Udział w postępowaniach przed organami Unii Europejskiej • opiniowanie stanowisk • prowadzenie spraw związanych z realizacją systemu nieformalnego rozwiązywania problemów dotyczących naruszenia przez państwa członkowskie unii prawa europejskiego (np. EU-Pilot) • formułowanie stanowisk (m.in. sporządzanie odpowiedzi na zarzuty formalne i uzasadnioną opinię) • przygotowywanie dokumentów inicjujących postępowanie
  • Monitorowanie stanu prawnego w zakresie prac nad transpozycją przepisów UE • analizowanie planowanych zmian prawnych, związanych z transpozycją prawa UE • monitorowanie baz np. m.in.: bazy Elektronicznego Systemu Transpozycji Prawa Europejskiego (e-step), Bazy Europejskiej Legislacji (BEL) • przekazywanie informacji (w tym notyfikacji unijnych aktów wykonawczych) zainteresowanym (właściwym komórkom Ministerstwa)
  • Prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dot. systemu SOLVIT • analizowanie i wybór grup docelowych • wybór kanałów i narzędzi komunikacji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe wyższe - prawnicze lub europeistyka na Wydziale Prawa
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego doświadczenia w stosowaniu prawa UE (np. analizowanie lub opiniowanie lub identyfikowanie właściwych przepisów UE)
  • • znajomość języka angielskiego na poziomie C1, ze znajomością terminologii prawniczej
  • • bardzo dobra znajomość problematyki z zakresu prawa UE oraz zagadnień integracji europejskiej, w tym procesu decyzyjnego
  • • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe