Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1745 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 51101

Warunki pracy

Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku
Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • prowadzi postępowania administracyjne i przygotowuje akty administracyjne Głównego Lekarza Weterynarii (decyzje administracyjne i postanowienia) oraz pisma procesowe w postępowaniach przed sądami administracyjnymi, a także reprezentuje Głównego Lekarza Weterynarii w postępowaniach przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi,
  • rozpatruje skargi i wnioski i przygotowuje projekty odpowiedzi na skargi i wnioski, przygotowuje stanowiska Głównego Lekarza Weterynarii na potrzeby udzielenia odpowiedzi na interpelacje i interwencje posłów i senatorów,
  • opracowuje opinie o projektach aktów prawa powszechnie obowiązującego oraz prawa wewnętrznie obowiązującego (np. instrukcje Głównego Lekarza Weterynarii, porozumienia Głównego Lekarza Weterynarii lub Dyrektora Generalnego, zarządzenia Głównego Lekarza Weterynarii lub Dyrektora Generalnego) oraz formułuje propozycje zmian w przepisach lub przygotowuje projekty takich aktów,
  • przygotowuje stanowiska Głównego Lekarza Weterynarii w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości,
  • uczestniczy w kontrolach doraźnych, oceniając w szczególności przestrzeganie w przez organy Inspekcji Weterynaryjnej podległe GLW przepisów ustrojowych i proceduralnych,
  • opracowuje projekty umów cywilnoprawnych zawieranych przez Głównego Lekarza Weterynarii lub Dyrektora Generalnego,
  • bierze udział w pracach grup roboczych Komisji Europejskiej dotyczących prawodawstwa weterynaryjnego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w obsłudze prawnej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • kompetencje: kreatywność, rzetelność, inicjatywa, komunikatywność, terminowość, samodzielność.
  • wiedza: znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego, ustawy o służbie cywilnej, ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej.
  • umiejętności: bardzo dobrej organizacji pracy własnej, pracy pod presją czasu, analityczne i właściwej argumentacji.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość przepisów postępowania sądowo-administracyjnego egzekucyjnego w administracji