Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1756 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 51067

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Pracownikom oferujemy:
• dogodną lokalizację
• elastyczny czas pracy - rozpoczynanie pracy w godz. 7.30 - 9.00
• dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, dodatek za wysługę lat, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka i studiów podyplomowych
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku i kart sportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach
• możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie ubezpieczenia zdrowotnego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
• w każdy wtorek świeże owoce dla pracowników
• udogodnienia dla rowerzystów - stojaki na rowery na terenie ministerstwa
• preferencyjne ceny posiłków w kantynie znajdującej się na terenie ministerstwa

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
• krajowe wyjazdy służbowe
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Opracowywanie i aktualizowanie dokumentów związanych z przemieszczeniem, funkcjonowaniem i realizacją zadań przez Ministra oraz urzędu na stanowiskach kierowania, w tym: planu przemieszczenia z Głównego Stanowiska Kierowania (GSK) w stałej siedzibie do zapasowych miejsc pracy; planu rozmieszczenia stanowisk pracy i sprzętu na Głównym Stanowisku Kierowania w zapasowych miejscach pracy; schematu organizacji łączności wewnętrznej i zewnętrznej oraz występowanie do właściwych terytorialnie organów administracji publicznej o nakładanie obowiązków w zakresie zapewnienia świadczeń rzeczowych i osobistych na rzecz stanowiska kierowania
  • Prowadzenie prac związanych z reklamowaniem pracowników od pełnienia czynnej służby wojskowej w tym opracowywanie i aktualizowanie bazy danych pracowników i środków transportowych Ministerstwa planowanych do przemieszczenia na stanowiska kierowania Ministra
  • Przygotowywanie warunków do objęcia ochroną obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa, w tym: uaktualnianie Zbiorczego Planu Szczególnej Ochrony Obiektów Kat. I będącego w obszarze kompetencji Ministra; analizowanie i przygotowywanie dokumentów dotyczących wniosków w sprawach ujęcia lub wykreślenia obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa i przesyłanie ich do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  • Uczestniczenie w procesie militaryzacji jednostek organizacyjnych resortu wykonujących zadania na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, w tym: nadzorowanie procesu przygotowań jednostek do objęcia militaryzacją w obszarze drogownictwa, transportu kolejowego i lotniczego; aktualizowanie "Wyciągu ze zbiorczego zestawienia zadań w zakresie militaryzacji w części dotyczącej Ministra Infrastruktury"; uzgodnienie aneksów do wykazu Rady Ministrów jednostek przewidzianych do militaryzacji
  • Uczestniczenie w przygotowaniu projektów aktów prawnych Ministra w zakresie kierowania bezpieczeństwem narodowym
  • Uczestniczenie w kontrolach problemowych i doraźnych prowadzonych w organach, jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra w zakresie przygotowania systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego pracy na stanowiskach w administracji publicznej
  • Dostęp do informacji niejawnych lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Wiedza z zakresu przepisów prawa związanych z militaryzacją, przygotowaniem i funkcjonowaniem organów administracji na stanowiskach kierowania, realizacją zadań w obszarze pozamilitarnych przygotowań obronnych, prowadzeniem szczególnej ochrony obiektów
  • Znajomość funkcjonowania administracji publicznej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe