Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1424 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 63725

Warunki pracy

Praca w biurze w siedzibie GIJHARS. Użytkowanie sprzętu biurowego, praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie. Stres związany z obsługą klientów. GIJHARS ma siedzibę w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie, który jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Prowadzenie rozliczeń gotówkowych za pośrednictwem kasy poprzez: - dokonywanie operacji gotówkowych (wypłat i wpłat) na podstawie dowodów przychodowych i rozchodowych, - dokonywanie wypłat gotówkowych ze środków podjętych z rachunku bankowego, - odprowadzanie przyjętych sum do banku w dniu ich pobrania, a najdalej w następnym dniu, - niezwłoczne zawiadamianie dyrektora generalnego i głównego księgowego o brakach gotówkowych, -właściwe zabezpieczanie, przechowywanie gotówki.
  • Sporządzanie cotygodniowo raportów kasowych, w przypadku wystąpienia małej ilości operacji kasowych raport należy sporządzić w dłuższym okresie, najpóźniej jednak do końca miesiąca.
  • Prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych poprzez: - przygotowanie przelewów na podstawie dokumentów źródłowych sprawdzonych oraz złożenie podpisów wykorzystując System Bankowości Elektronicznej lub w uzasadnionych przypadkach awaryjnych polecenie przelewu w wersji papierowej, - codzienne sporządzanie otrzymanych drogą elektroniczną wyciągów bankowych oraz sprawdzanie ich pod względem zgodności z dokonanymi przelewami, - kompletowanie i przechowywanie dowodów księgowych należących do zbioru dokumentacji GIJHARS na ogólnych zasadach z uwzględnieniem czasu ich przechowywania, - stała współpraca z Narodowym Bankiem Polskim m.in. nadzór nad przygotowanymi umowami bankowymi i kontrola ważności certyfikatów.
  • Prowadzenie ewidencji druków ścisłego zarachowania w księdze druków ścisłego zarachowania.
  • Przekazywanie kwot dochodów budżetowych zgromadzonych na rachunku bieżącym GIJHARS na rachunek budżetu państwa w terminach określonych w przepisach.
  • Prowadzenie rozliczeń zaliczek stałych i jednorazowych na podstawie otrzymanych dokumentów źródłowych.
  • Kompletowanie i archiwizowanie dowodów finansowo-księgowe należących do zbioru dokumentacji GIJHARS na ogólnych zasadach z uwzględnieniem czasu ich przechowywania.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze rachunkowości
  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, aktów wykonawczych w zakresie rachunkowości budżetowej,
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
  • zdolność analitycznego i syntetycznego myślenia,
  • samodzielność,
  • łatwość przyswajania nowych zagadnień.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie zawodowe na stanowisku rachunkowości,
  • znajomość programów finansowo-księgowych, pakietu MS Office, systemu TREZOR.