Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1193 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73319

Warunki pracy

- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.
Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy: Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, fax. Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.

Zakres zadań

  • bierze udział w zarządzaniu infrastrukturą sieciową Urzędu w szczególności w administracji i konfiguracji przełączników sieciowych, routerów, urządzeń Wi-fi, proxy, urządzeń/systemów typu load-balancer, itd., w tym monitorowaniu w celu zapewnienia wydajności i ciągłości działania sieci;
  • bierze udział w zarządzaniu bezpieczeństwem sieci, w tym - w obsłudze incydentów oraz problemów związanych z bezpieczeństwem sieciowym oraz wobsłudze i konfiguraci urządzeń firewall, VPN, SIEM, itd., w tym monitorowaniu;
  • bierze udział w projektach związanych z infrastrukturą sieciową Urzędu, wdrażaniu nowych rozwiązań bezpieczeństwa sieci i technologii sieciowych w Urzędzie;
  • tworzy dokumentację techniczną dla systemów i aplikacji;
  • zapewnia użytkownikom systemów informatycznych Urzędu dostępu do zasobów teleinformatycznych Urzędu i bierze udział w obsłudze zgłoszeń awarii usług sieciowych – 2 linia wsparcia;
  • bierze udział w opracowywaniu i wdrażaniu polityki bezpieczeństwa teleinformatycznego Urzędu, zgodnie z przepisami o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne;
  • bierze udział w planowaniu i realizacji inwestycji w zakresie sprzętu informatycznego i systemów informatycznych;
  • bierze udział w tworzeniu i aktualizacji procedur dotyczących obszaru wykorzystania technologii informatycznych oraz w opracowywaniu i monitorowaniu zasad korzystania z zasobów sieciowych;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu informatyki
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administrowaniu sieciami informatycznymi
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „Tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (A2)
  • Praktyczna znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych.
  • Praktyczna umiejętność konfiguracji urządzeń sieciowych.
  • Praktyczna znajomość zagadnień monitorowania infrastruktury sieciowej.
  • Znajomość protokołów sieciowych.
  • Umiejętność tworzenia schematów i dokumentacji.
  • Znajomość ustawy o zamówieniach publicznych
  • Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, orientacja na klienta/interesanta, myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu konfiguracji urządzeń sieciowych
  • Znajomość rozwiązań, urządzeń aktywnych sieci oraz biegła znajomość ich konfiguracji i zarządzania.