Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1170 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73692

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- praca administracyjno-biurowa

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • bierze udział w opracowywaniu i uzgadnianiu projektów aktów normatywnych inicjowanych przez Ministra, w tym pod względem zgodności z prawem Unii Europejskiej oraz opracowuje ostateczny tekst projektów, a także bierze udział w posiedzeniach Komisji Prawniczej
  • przygotowuje opinie do projektów aktów normatywnych inicjowanych przez Ministra, w tym pod względem zgodności z prawem Unii Europejskiej
  • kieruje akty prawne do podpisu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz redakcji Dziennika Ustaw, Dziennika Urzędowego RP „Monitor Polski” i Dziennika Urzędowego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • opiniuje i bierze udział w opracowywaniu projektów stanowiska Rządu w sprawie projektów ustaw
  • ustala właściwość merytoryczną departamentów w odniesieniu do dokumentów rządowych nadsyłanych w ramach uzgodnień międzyresortowych oraz opiniuje pod względem prawnym i współdziała w uzgadnianiu projektów aktów normatywnych oraz projektów założeń projektów ustaw opracowywanych przez organy administracji rządowej
  • koordynuje kontrolę aktów prawa miejscowego ustanowionych przez wojewodów i organy administracji niezespolonej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • roczny staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość Konstytucji RP
  • znajomość Kodeksu cywilnego
  • znajomość Kodeksu postępowania cywilnego
  • znajomość przepisów z zakresu funkcjonowania administracji publicznej i przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego oraz orzecznictwa TK i zasad tworzenia prawa
  • umiejętność analitycznego myślenia i argumentowania
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • znajomość przepisów Unii Europejskiej i przepisów krajowych dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej