Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
897 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 87499

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

  • wyjazdy służbowe

  • obsługa klientów zewnętrznych

  • reprezentowanie urzędu na zewnątrz

  • budynek nie przystosowany dla osób niepełnosprawnych (bariery architektoniczne).

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy związane z udzielaną pomocą cudzoziemcom ubiegającym się o udzielenie ochrony międzynarodowej, należącym do osób wymagających szczególnego traktowania w zakresie zapewnienia pomocy socjalnej i opieki medycznej, w tym indywidualne doradztwo i wsparcie.
  • Nadzoruje realizację usług wynikających z umowy na świadczenie opieki medycznej cudzoziemcom ubiegającym się o udzielenie ochrony międzynarodowej.
  • Prowadzi sprawy związane z tematyką dot. ofiar handlu ludźmi wśród cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej.
  • Przygotowuje opinie i materiały, w tym sprawozdania i dane statystyczne związane z realizacją pomocy socjalnej i opieki medycznej udzielanej cudzoziemcom ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej.
  • Współpracuje z innymi komórkami Urzędu do Spraw Cudzoziemców, z urzędami administracji państwowej i organizacjami pozarządowymi w zakresie udzielanej pomocy socjalnej i opieki medycznej.
  • Sprawdza w dostępnych rejestrach oraz na podstawie akt cudzoziemców prowadzonych przez Departament Pomocy Socjalnej przebieg procedury statusowej cudzoziemców pod kątem ich uprawnień do pomocy socjalnej.
  • Wykonuje zadania w ramach zakresu danego stanowiska pracy na podstawie procedur obowiązujących w Departamencie Pomocy Socjalnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa znajomość ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie pomocy socjalnej.
  • Podstawowa znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Podstawowa znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego na poziomie B1.
  • Umiejętność obsługi programów Word, Excel.
  • Umiejętność organizacji pracy własnej.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego na poziomie B2.