Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2192 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 26008

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych przez Ministerstwo, opracowywanie lub opiniowanie projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów funkcjonowanie komitetów/zespołów/grup roboczych, przygotowywanie raportu z konsultacji publicznych
  • prowadzenie analiz na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych/programów/planów/polityk w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: identyfikowanie problemów, zagrożeń, uwarunkowań, etc., gromadzenie danych, aktualizowanie danych, zestawianie, wizualizacja danych (np.: tabele, wykresy, mapy, kartogramy, etc.), analizowanie zgromadzonych danych, wnioskowanie, formułowanie i konsultowanie raportu/rekomendacji/informacji
  • weryfikacja materiałów dotyczących ochrony infrastruktury krytycznej w zakresie systemów zaopatrzania w wodę, w tym: opiniowanie pod względem merytorycznym dokumentów, materiałów, programów, wniosków i projektów dotyczących systemu infrastruktury krytycznej w zakresie systemów zaopatrzania w wodę i odprowadzania ścieków
  • badanie zgodności strategii i programów w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: weryfikowanie merytorycznego zakresu dokumentów, weryfikowanie zgodności z systemem prawnym
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych, publikacji i materiałów promocyjnych w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: przygotowywanie zakresu merytorycznego/treści merytorycznej, opiniowanie/konsultowanie treści merytorycznej
  • monitorowanie stanu prawnego, orzecznictwa oraz standardów/rekomendacji/ wytycznych/opinii/inicjatyw, etc. w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym: analizowanie aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa i poglądów doktryny/standardów/rekomendacji/wytycznych/ opinii, analizowanie planowanych zmian prawnych, przekazywanie informacji zainteresowanym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zbiorowego zaopatrzenia w wodę lub zbiorowego odprowadzania ścieków
  • Znajomość ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz ustawy o zarządzaniu kryzysowym
  • Znajomość zagadnień z obszaru infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej
  • Podstawowa wiedza z zakresu prawa zamówień publicznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Myślenie analityczne
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Rzetelność
  • Radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość zagadnień z obszaru infrastruktury krytycznej systemu zaopatrzania w wodę
  • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej