Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1408 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 64431

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
• szkolenia, możliwość refundacji kosztów nauki języków obcych oraz studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny (np. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach),
• dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,
• dofinansowanie do kart sportowych,
• możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach pakietu medycznego dla pracownika i członków rodziny oraz ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie,
• możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,
• stołówkę pracowniczą,
• dobrą lokalizację,
• stojaki na rowery,
• miłą atmosferę pracy.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- budynek nie przystosowany do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- praca w pokoju wieloosobowym, przy monitorze ekranowym oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, drukarka,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- praca pod presją czasu,
- podejmowanie decyzji w warunkach stresu,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe.
Praca wymaga przemieszczenia się między kondygnacjami w budynku.

Zakres zadań

  • Obsługa Rady do Spraw Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowanie spotkań i posiedzeń wyjazdowych, przygotowywanie wniosków i materiałów do omówienia dla Ministra i członków Rady, w celu uzyskania opinii Rady w sprawach z zakresu gospodarki muzealiami.
  • Przygotowywanie projektów pism i decyzji związanych z gospodarką muzealiami, w tym dotyczących czynności prawnych oraz spraw związanych z wykreśleniem z inwentarza muzealiów, w celu uzyskania stanowiska Ministra KIDN
  • Przygotowywanie projektów pism dotyczących wypożyczeń muzealiów z instytucji podległych, nadzorowanych oraz współprowadzonych przez MKIDN, w celu uzyskania zgody Ministra KiDN.
  • Prowadzenie spraw związanych z objęciem ochroną prawną rzeczy ruchomych o wartości historycznej, artystycznej lub naukowej wypożyczonych z zagranicy na wystawę czasową organizowaną na terytorium RP, w celu zapewnienia wykonania kompetencji Ministra KIDN w tym zakresie.
  • Wsparcie obsługi innych zadań z zakresu nadzoru nad muzeami i gospodarki muzealiami w celu sprawnej realizacji zadań wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego doświadczenia w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych lub instytucjach kultury
  • Znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • Znajomość ustawy o ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej
  • Znajomość ustawy o muzeach
  • Znajomość ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Kompetencje: rzetelność i terminowość, zorientowanie na osiąganie celów, skuteczna komunikacja, organizacja pracy i osiąganie rezultatów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A1